» Równy komiks

Równy komiks

Dodał: Młot

Równy komiks
5.00
0.5
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Równy komiks
Scenariusz: Joanna Nowicka, Bogumił Nowicki
Rysunki: Tomasz Kleszcz
Data wydania: marzec 2014
Liczba stron: 18
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-937018-2-7
Cena: 0,00 zł

Komiks powstał w ramach projektu pt. "RÓWNY KOMIKS – ogólnopolska kampania na rzecz równego dostępu do zatrudnienia", realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowego wkładu publicznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 r.

Został on wydrukowany w 60 tys. egzemplarzy i od marca 2014 roku rozpocznie się jego kolportaż w szkołach średnich w całej Polsce. W założeniu projektu przeczyta go około 200 tys. młodych ludzi.

W realizowanym przez nas projekcie zwracamy się do osób, które niebawem staną przed ważnymi, życiowymi wyborami. Większość z nich w niedalekiej przyszłości sama podejmować będzie decyzje mające wpływ na życie zarówno swoje, jak i innych ludzi. Jako przyszli małżonkowie i rodzice, pracownicy i pracodawcy mają szansę zmieniać ten świat na lepszy, sprawiedliwszy.

Ponieważ naszym głównym adresatem są przedstawiciele młodego pokolenia, wybraliśmy niestandardową formę dotarcia do nich, za jaką niewątpliwie uznać można komiks.

Ciekawą treść zapewnia zdolna scenarzystka, doskonale znająca problemy i realia życia współczesnych nastolatków. Sama jeszcze nie tak dawno stawała przed trudnymi dylematami, sama odważnie zmieniała wcześniej podejmowane decyzje. Znając z autopsji środowisko młodzieżowe, świetnie operuje jego językiem. Z młodzieńczą swadą, w lekkiej i momentami zabawnej formie porusza trudne i ważne problemy, które mniej lub bardziej dotyczą nas wszystkich.

Zgrabna komiksowa kreska idealnie wpisuje się w treść scenariusza. Żywa, zachęcająca kolorystyka ułatwia przyswojenie niebłahych treści publikacji.

Ciekawe, a czasami szokujące statystyki, z pewnością wzbogacają opracowanie.

Mamy nadzieję, że ta niebanalna lektura poszerzy wiedzę i zachęci do konstruktywnych refleksji nie tylko naszą główną grupę docelową, ale także ich bliskich, przyjaciół oraz znajomych.

Komiks będzie dystrybuowany do szkół średnich w całej Polsce. Jest także dostępny na naszej stronie.

Źródło: Strona wydawnictwa

Tagi: Tomasz Kleszcz | Bogumił Nowicki | Joanna Nowicka | Równy komiks


Czytaj również

Równy Komiks
Komiksowa akcja społeczna
- recenzja
Varia #13
Parszywa Varia
Rycerz Ciernistego Krzewu
Rycerz walczy, walczy...
- recenzja
Kamień przeznaczenia #4
Chaos przeznaczenia
- recenzja
Kamień przeznaczenia #3
Co nagle to po komiksie
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.