» Wieści » Robot od timof comics

Robot od timof comics

20-11-2011 21:37 | Kuba Jankowski

Robot od timof comics
W przeddzień publikacji zapraszamy do oglądania filmiku promocyjnego powieści graficznej Robot Andrzeja Klimowskiego i Danusi Schejbal, która ukaże się nakładem wydawnictwa timof comics i Instytutu Adama Mickiewicza.

Autorką filmu jest Agata Wawryniuk, a muzyki Szymon Orchowski.

Robot to powieść graficzna Andrzeja Klimowskiego i Danusi Schejbal zawierająca dwa opowiadania z cyklu Bajki Robotów Stanisława Lema (1921-2006). Będą to Zakład doktora Vliperdiusa i Uranowe uszy. Komiks ukaże się jednocześnie w Polsce (wydawca timof comics) oraz w Wielkiej Brytanii (wydawca SelfMadeHero), współwydawcą obu wersji językowych jest Instytut Adama Mickiewicza.

Schejbal adaptuje opowiadanie Uranowe uszy, w którym siły podległe paranoicznemu władcy noszą świecące, zrobione z uranu zbroje. Czy młodemu wynalazcy Pyronowi uda się znaleźć sposób, żeby wyzwolić lud spod władzy zbrodniczego tyrana?

Klimowski rysuje Zakład doktora Vliperdiusa . Bohater opowiadania odwiedza placówkę doktora, której pacjenci wkrótce zwracają się przeciwko niemu. Czy zdoła salwować się ucieczką po tym, jak odkryje mroczne tajemnice zakładu?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: timof comics
Tagi: Andrzej Klimowski | Danusia Schejbal | Robot | Stanisław Lem | Timof Comics


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.