» Recenzje » Requiem Króla Róż #4–6

Requiem Króla Róż #4–6

Requiem Króla Róż #4–6
Wydarzenia w Requiem Króla Róż nadal zaskakują swoim rozmachem i efektownością. Losy braci Yorków śledzi się z zapartym tchem, zwłaszcza najmłodszego – Ryszarda, który staje przed coraz trudniejszymi życiowymi wyborami.

W poprzednim tomie hrabia Warwick zdecydował się uknuć spisek przeciw obecnie panującemu królowi Edwardowi IV Yorkowi (starszemu bratu Ryszarda i Jerzego), po tym jak ten bez jego wiedzy poślubił Elżbietę Woodville. Z kolei młody Ryszard zyskał nowego sprzymierzeńca w osobie Lorda Buckinghama, który wobec syna Yorków ma spore plany.

W tomach 4–6 Requiem Króla Róż to hrabia Warwick jest główną postacią skupiającą na sobie większość historii. Zaczynając od Requiem Króla Róż #4, gdzie powoli wprowadza w życie swoje intrygi, próbując wpłynąć na Ryszarda i Jerzego Yorka, kończąc na zamachu stanu jakiego się dopuszcza. Z kolei w Requiem Króla Róż #5 Aya Kanno historię nieco rozluźnia. Wydarzenia krążą wokół młodego Ryszarda Yorka, próbującego pomóc swemu bratu Edwardowi IV oraz relacji, jaka połączyła go z Henrykiem VI Lancasterem. Do tego spotkamy Małgorzatę Lancaster, żonę Henryka VI i jej syna Edwarda Lancastera, którzy z równie solidnym zapałem, co w poprzednich częściach, knują przeciw książętom Yorku. Dopiero w Requiem Króla Róż #6 wydarzenia ponownie nabierają tempa: zbliża się nieunikniona walka pomiędzy wojskiem Edwarda IV Yorka a hrabiego Warwicka i Małgorzaty Lancaster.

Pojawi się wiele zwrotów akcji, bohaterowie zmieniają strony i podejście do innych postaci, a kolejne intrygi jeszcze bardziej komplikują historię. Młody Ryszard York na polu uczuciowym ma wyjątkowo trudny orzech do zgryzienia, ponieważ ze względu na hermafrodytyzm cieszy się popularnością obydwu płci. Ponadto na scenę wysuwa się kolejny gracz – Lord Buckingham, którego mogliśmy poznać w końcowych scenach Requiem Króla Róż #3.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ponownie ciekawą personą okazuje się Ryszard York, który coraz silniej wpływa na układ sił na arenie politycznej Anglii. Jego chęć zemsty i obietnica złożona ojcu sprawiają, że gotowy jest do największych poświęceń, by osiągnąć cel. Jako strateg i żołnierz spisuje się świetnie, ale nie potrafi zbytnio zapanować nad emocjami. Jego uczucia względem Henryka VI Lancestera, zaczynają go przerastać, zwłaszcza że w końcówce tomiku szóstego zostaje postawiony przed gorzką prawdą o tożsamości wybranka swego serca. Kolejnym bohaterem, obok którego ciężko przejść obojętnie, jest Warwick, dumny Twórca Królów. Jego charakter balansuje na granicy pozbawionego emocji tyrana, w niektórych scenach wręcz szaleńczo oddanego swemu pragnieniu zemsty. Pojawi się również zaskakujący duet, Edward Lancaster i Anna Warwick (córka hrabiego Warwicka), którzy mimo początkowych słabszych ról, teraz z pewnością zaskarbią sobie sympatię czytelników. Zwłaszcza zwiększa się rola młodego Lancastera, który manipulowany przez matkę i hrabiego Warwicka dopuszcza się coraz śmielszych czynów.

Podobnie jak i we wcześniejszych tomikach, tak i tutaj graficznie jest nieźle. Aya Kanno solidnie podchodzi niemal do wszystkich swoich rysunków. Świetnie obrazuje bohaterów, sprawiając, że każdy jest indywidualny pod względem wyglądu. Nadal brak lepszego uszczegółowienia tła, jednak nie razi to zbytnio, ponieważ pierwsze plany są dość starannie wykonane. Najbardziej przyciąga ciekawe cieniowanie w połączeniu z dobrym wykadrowaniem scen, dzięki czemu plansze mają swój niepowtarzalny, intrygujący charakter.

Tomy 4–6 Requiem Króla Róż to z pewnością świetna kontynuacja historii rodu Yorków i Lancasterów. Autorka nadal dobrze rozszerza opowieść o kolejne ciekawe wątki i w efekcie całość pochłania od pierwszych stron. Do tego dochodzą dynamiczne osobowości bohaterów, zmieniających się na oczach czytelnika, jak chociażby Ryszard York, który z każdym wydarzeniem dorasta i bardziej akceptuje swoją naturę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Dziękujemy wydawnictwu Waneko za udostępnienie komiksów do recenzji.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Requiem Króla Róż #4
Scenariusz: Aya Kanno
Rysunki: Aya Kanno
Wydawca: Waneko
Data wydania: 19 września 2016
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Krzysztof Jurewicz
Liczba stron: 190
Format: 125 x 175 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788380960060
Cena: 19,99 zł
Wydawca oryginału: Akitashoten

Tytuł: Requiem Króla Róż #5
Scenariusz: Aya Kanno
Rysunki: Aya Kanno
Wydawca: Waneko
Data wydania: 18 listopada 2016
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Mateusz Makowski
Format: 125 x 175 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788380960077
Cena: 19,99 zł
Wydawca oryginału: Akitashoten

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Galeria


8.0
Ocena recenzenta
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Requiem Króla Róż #06
Scenariusz: Aya Kanno
Rysunki: Aya Kanno
Seria: Requiem Króla Róż
Wydawca: Waneko
Data wydania: 19 stycznia 2017
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Liczba stron: 192
Format: 125 x 175 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788380960084
Cena: 19,99 zł
Wydawca oryginału: AkitashotenCzytaj również

Requiem Króla Roż #7
Krew za krew
- recenzja
Requiem Króla Róż #1-3
Średniowieczna Anglia, dwa rody, jeden król...
- recenzja
Jujutsu Kaisen #5–7
Przerwane polowanie integracyjne
- recenzja
Jujutsu Kaisen #3-4
Nawet zmartwychwstaniec wiele musi się jeszcze nauczyć
- recenzja
Jujutsu Kaisen #1 - #2
Niespodziewany obrót spraw
- recenzja
Spy x Family #1-2
Rodzina zwyczajna tylko z pozoru
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.