» Teksty » Artykuły » Przegląd najciekawszych zapowiedzi Egmontu na 2017 rok

Przegląd najciekawszych zapowiedzi Egmontu na 2017 rok


wersja do druku

Wieści prosto z Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

Redakcja: Camillo

Przegląd najciekawszych zapowiedzi Egmontu na 2017 rok
W sobotę na 27. edycji MFKiG w Łodzi Egmont ujawnił część swojej linii wydawniczej na 2017 rok (oraz końcówkę obecnego). Podczas konferencji wyszły na jaw nowe tytuły, kilka reedycji klasyków oraz informacje, co mogą przynieść kolejne lata. Kilka z zapowiadanych komiksów to prawdziwe hity. A więc po kolei....

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Po pierwsze, zbiór czterech powieści parujących Mrocznego Rycerza z Gotham oraz Najtwardszego Sędziego w Mega City One. Batman/Judge Dredd będzie zawierał kultowe Sąd nad Gotham z rysunkami Bisleya, wydane przed wiekami przez TM-Semic. Poza tym w tomie znajdą się trzy pozostałe crossovery z Sędzią Dreddem i Batmanem: Vendetta in Gotham, The Ultimate Riddle i Die Laughing (także wydanego kiedyś przez Egmont w dwóch częściach.). Wszystko to dostaniemy w formacie DC Deluxe, nic tylko brać.

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

 

Kolejnym murowanym hitem jest wydanie Annihilacji, pierwszego z wielu kosmicznych eventów Marvela pisanych przez zasłużony duet DnA (Dan Abnett i Andy Lanning). Kosmiczna saga w której Annihilus, władca Strefy Negatywnej wdziera się wraz ze swoją hordą miliardów owadopodobnych monstrów. Na przeciw jego "Fali Anihilacji" stają połączone siły kosmicznych nacji, Kree, Shi'Ar a nawet Skrulli. Heroicznemu przymierzu przewodzi jedyny pozostały przy życiu członek Nova Force, nasz rodak z Terry. Polscy czytelnicy od lat mieli nadzieje przeczytać tą historię w naszym słowiańskim języku. 

 

 

 

 

 

 

 

X-Men: Deadly Genesis to w pewnym sensie opowiedziana na nowo historia ze znanego wszystkim Giant Size X-Men #1. Gdy żywa wyspa Krakoa (ach te lata 70' te...) porwała oryginalna Piątkę X-Men, Profesor X wysłał na ratunek nowy oddział mutantów, w tym takich "amatorów" jak Wolverine, Colossus i Storm. Jednak czego nikt nie wie, nie jest to pierwsza próba ratunkowa. Zanim do akcji wkroczyli znani nam wszystkim bohaterowie, Xavier posłał na wyspę inna grupę młodych herosów. Co się z nimi stało i dlaczego nikt nie pamięta, ze w ogóle istnieli? Komiks, który jako pierwszy roztrzaskał idealny wizerunek Charlesa Xaviera jako nieskazitelnego mentora mutantów. Jak dla mnie bomba. Warto także zobaczyć wprowadzenie Vulcana – trzeciego z braci Summersów.

 

 

 

 

 

Teraz dobra wiadomość dla ludzi, którzy wiercili dziurę w brzuchu Egmontowi, aby wydał w Polsce najlepszą zdaniem wielu serię Marvel Now. Hawkeye Matta Fractiona zmierza pod nasze strzechy. Świetny scenariusz, dużo dobrej akcji rodem z filmów szpiegowskich i tyleż nietypowe, co genialne rysunki Davida Aji. Jeśli macie zamiar przeznaczyć fundusze na jakąś serię z Marvel Now w 2017...doradzałbym właśnie tą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Coś dla dojrzałego odbiorcy (a przynajmniej o mocniejszym żołądku). Punisher MAX Gartha Ennisa to ostra jazda bez oporów. Przygody Franka Castle'a są tu takie, jakie powinny być: bez krępowania mu rąk w obawie o młodszego widza. Punisher nie cacka się z przestępcami i zostawia za sobą krwawe strzępy. Mądry ruch po ostatniej nowej fali popularności Pogromcy dzięki drugiemu sezonowi Daredevila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł, który wywołał spore zamieszanie w USA, a także zbierał pochlebne opinie. Ms. Marvel w której oryginalną heroinę, Carol Danvers, zastępuję nastoletnia Kamala Khan. Dziewczyna zmaga się z życiem z perspektywy nastolatka, muzułmanina oraz bohatera, wszystko w jednym. Ciekawe wprowadzenie świeżego narybku do panteonu herosów Marvela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coś odrobinę starszego... Deadpool Classic będzie zawierał pierwsze historię naszego ulubionego Merc With a Mouth z lat 90. rysowanego (wielkie słowo) przez Roba Liefielda - człowieka tak znanego, jak i nienawidzonego w środowisku komiksowym. Poza tym Deadpool Dracula's Gauntlet, w którym nasz bohater spotyka Władcę Wampirów i swoja obecną żonę, demoniczną Shiklah. Z jednej strony strach otworzyć lodówkę, bo Wade Wilson, ale z drugiej... wszyscy kochamy naszą podróbę Deathstroke'a, prawda?

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec kilka mniejszych informacji:

  • W Star Wars Legends na pewno pojawią się drugie części Karmazynowego Imperium i Mrocznego Imperium.
  • Star Wars Komiks skupi się na głównej serii oraz tej z Darthem Vaderem
  • Trwają rozmowy nad wznowieniem Kingdom Come, ale jeszcze nie w 2017.
  • Po zakończeniu historii Briana Azzarelli nie będzie kontynuowana Wonder Woman.
  • Szykuje się za to Wonder Woman Grega Rucki.
  • Toczone są rozmowy na temat wydawania przez Egmont obecnych historii w DC Rebirth, więcej dowiemy się za jakieś dwa tygodnie.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: MFKiG | Egmont | Marvel | DCCzytaj również

Star Wars: Ścieżka przeznaczenia
Powrót do Miasta w chmurach
- recenzja
Miracleman
Klasyk nie na każdy żołądek
- recenzja
Star Wars Komiks: Rebelianckie więzienie
Twist fabularny z więzieniem w tle
- recenzja
Flash #1: Cała Naprzód
Powrót najszybszego człowieka na Ziemi
- recenzja
Harley Quinn: Zamotana
Dynamiczny duet niekoniecznie z Jokerem
- recenzja
Batman – Mroczny Rycerz. Glina, tom 4
Człowiek z gliny
- recenzja

Komentarze


balint
   
Ocena:
0

Przegląd najciekawszych komiksów według autora, albo najciekawszych komiksów superbohaterskich, ale na pewno NIE przegląd najciekawszych zapowiedzi wydawniczych. Bo nie wierzę, że Egmont nie wyda niczego ciekawego z komiksu europejskiego.

03-10-2016 21:45
Camillo
   
Ocena:
0

Jeśli chodzi o komiks europejski, padły nazwy dwóch nowych serii: Reconquêtes i Millenium (nie mam pojęcia, czy chodzi o to, czy o to).

Pewnie będą też jakieś integrale i wznowienia (jakiś czas temu roboczo była mowa o Sambre i Towarzyszach zmierzchu), może dojdzie jeszcze coś nowego po targach we Frankfurcie.

03-10-2016 23:04
Wlodi
   
Ocena:
0

Jeśli chodzi o Millenium to ma być przedruk Dziewczyny z Tatuażem, jak dobrze zrozumiałem. Jeszcze był jeden tytuł, którego nazwy zapomniałem (zbiorczy).

@Balint

Z tego co widzę nie jest to pełna lista. Natomiast, jak wspomina Camillo, dużo ustaleń padnie podczas Frankfurtu i zależnie od tego może sporo się zmienic. Plany jednak sięgają zaledwie najbliższych miesięcy. więc spokojnie można liczyć na dodatkowe publikacje.

Również potwierdzone zostało, że Egmont nie wyda niczego, co jest seryjne, wszystko powinno być wydawane w zamkniętej formie (tym samym serie do 3-4 tomów maks).

04-10-2016 16:07
Wlodi
   
Ocena:
0

Jeszcze sobie przypomniałem, będzie też wydanie zbiorcze "Bone". :)

06-10-2016 15:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.