» Przebudzenie

Przebudzenie

Dodał: Młot

Przebudzenie
7
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Przebudzenie
Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Sean Murphy
Kolory: Matt Hollingsworth
Wydawca: Mucha Comics
Data wydania: 5 lutego 2015
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-61319-50-4
Cena: 79,00 zł

WODA ZALEJE WSZYSTKO

Zaczęło się od rozchodzącego się w głębinach oceanu zewu nieznanej istoty. Nikt nigdy nie słyszał podobnego dźwięku, dlatego rząd Stanów Zjednoczonych poprosił o pomoc doktor Lee Archer, wybitną biolog morską. Lee zgodziła się, ale z oporami, gdyż przed laty ten sam rząd zwolnił ją z Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA) za prowadzenie akcji na rzecz ochrony morskich zwierząt. Ani pani doktor, ani kierująca operacją tajna państwowa agencja (która zna istotne dane związane z tajemniczymi dźwiękami) nie spodziewają się, że ich poszukiwania doprowadzą do przerażającego odkrycia...
Dwieście lat później. Świat bardzo się zmienił - lodowce stopniały, wiele lądów znalazło się pod wodą, a ludzie nie są już najgroźniejszymi drapieżnikami na Ziemi. Większość z nich zdaje się przyjmować ten los i nie myśleć o tym, co przyniesie przyszłość. Ale na peryferiach cywilizacji samotna dziewczyna imieniem Leeward wierzy, że odbierze przez radio pewną transmisję, o której legenda mówi, że niesie wskazówki dotyczące tego, jak odmienić oblicze Ziemi.

Autorzy:

  • Scott Snyder - Scott Snyder pisał scenariusze do komiksów wydawanych zarówno przez DC Comics jak i Marvela. W jego dorobku znajdują się między innymi takie albumy jak Batman: Trybunał sów, Batman: Śmierć rodziny, Amerykański wampir czy Severed - Pożeracz marzeń. Jest również autorem zbioru opowiadań Voodoo Heart. Uczy scenopisarstwa w Sarah Lawrence College oraz na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Mieszka na Long Island z żoną Jeanie oraz synami Jackiem i Emmettem. Uwielbia twórczość Elvisa Presleya.
  • Sean Murphy - Zaczął rysować komiksy dość wcześnie. Zanim dołączył do twórców DC Comics, był już znanym twórcą na rynku niezależnym. W DC pracował nad miniseriami Batman/Scarecrow: Year One, Joe the Barbarian, Hellblazer: City of Demons, American Vampire: Survival of the Fittest. Poza DC ukazały się takie tytuły jak Outer Orbit czy Crush. Od czasu do czasu rysuje komiksy do własnych scenariuszy – do tej kategorii należą Off Road oraz Punk Rock Jesus.
  • Matt Hollingsworth - Matt Hollingsworth zajmuje się kolorowaniem komiksów od 1991 roku. W tym czasie pracował między innymi nad takimi tytułami jak Kaznodzieja, Hellboy, Daredevil, Hellblazer, The Filth, Catwoman, Gotham Central, Alias, Thor oraz Hawkeye. Przez dwa lata miał okazję pracować przy efektach wizualnych w Stan Winston Studio, Rhythm and Hues oraz Sony Pictures Imageworks. Chciałby podziękować Hiroshiemu Yoshidzie, Moebiusowi oraz Vincentowi van Goghowi za to, że wciąż go inspirują. W 2006 roku przeprowadził się do Chorwacji, gdzie nadal mieszka z żoną Branką i ich synem Liamem.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w miniserii The Wake #1-10.

Źródło: Strona Mucha Comics

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Tomasz Sidorkiewicz | Mucha Comics | Matt Hollingsworth | Sean Murphy | Scott Snyder | The Wake | Przebudzenie


Czytaj również

Astonishing X-Men - Wyd. zbiorcze #2
Jeszcze więcej problemów
- recenzja
New X-Men #2: Piekło na Ziemi
Piekło duszy
- recenzja
Uncanny X-Force #4: Ostateczna Egzekucja
Ostateczny rozrachunek z przeszłością
- recenzja
Jessica Jones: Puls
Jessica Jones i ciąża
- recenzja
Uncanny X-Force #3: Inny Świat
A było tak dobrze...
- recenzja
Astonishing X-Men #1
Bycie mutantem nie dla wszystkich
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.