» Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona: Esencja/Romantyzm (wyd. kolekcjonerskie)

Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona: Esencja/Romantyzm (wyd. kolekcjonerskie)

Dodał: Młot

Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona: Esencja/Romantyzm (wyd. kolekcjonerskie)
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona: Esencja/Romantyzm (wyd. kolekcjonerskie)
Scenariusz: Grzegorz Janusz
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydawca: Wydawnictwo Komiksowe
Data wydania: 7 maja 2015
Liczba stron: 88
Format: 240x320 mm
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-64638-35-0
Cena: 59,90 zł

Geneza Przebiegłych dochodzeń Ottona i Watsona to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego komiksu. W 2004 roku telewizja Arte wraz z czołowym francuskim wydawnictwem komiksym, Glenat ogłosiły międzynarodowy konkurs na powstanie nowego komiksu. Zwycięski tytuł to właśnie Esencja. Był to jeden z pierwszych w historii komiksów polskiego autora wydany najpierw w najważniejszym dla komiksu kraju. Polskie tłumaczenie ukazało się nakładem wydawnictwa Mandragora. Po dwóch latach ukazała się druga część komiksu – Romantyzm – zdaniem wielu krytyków nawet lepszy od pierwszej części.

Pierwszy tom opowiada o dochodzeniu, jakie prowadzi prywatny detektyw Otto Bohater i jego szczur Watson (z tej pary szczur jest bystrzejszy). 

Otto to sympatyczny, rozbrajająco szczery i lekko zaspany pijaczek. Ma swoje spokojne życie, nawet własne biuro detektywistyczne. Szukanie w kanałach ważnych rzeczy, które przypadkowo wpadły do ubikacji zapewnia mu egzystencję na znośnym poziomie. Nie przejmuje się zbytnio jutrem, gdyż ma nadzieję, że dobry los się nim zaopiekuje. Zresztą Otto ma także szczura Watsona. Z tej pary gryzoń jest zdecydowanie lepiej przystosowany do życia. Otto poddaje się sile przypadku. Tak też prowadzi swoje śledztwo. Opierając się na ciągu luźnych i przypadkowych skojarzeń nieoczekiwanie rozwiązuje całą zagadkę.

Akcja komiksu rozgrywa się w Warszawie - autorzy zadbali, by charakterystyczne dla Warszawy miejsca były w komiksie rozpoznawalne (np. Powązki, Plac Zamkowy, okolice Starego Miasta, Pałac Kultury, Biblioteka Uniwersytecka, Dworzec Centralny, itp.). W drugim tomie dochodzenie doprowadzi Ottona do Ministerstwa Kultury i tajemniczego projektu wskrzeszenia Mistrzów Romantyzmu...

Wielowarstwowa opowieść z odniesieniami do polskiej literatury i popkultury to jedno z najwybitniejszych dzieł polskiego komiksu.

Po raz pierwszy w zbiorczym, kolekcjonerskim wydaniu!

Źródło: Strona Wydawnictwa Komiksowego

Tagi: Krzysztof Gawronkiewicz | Wydawnictwo Komiksowe | Grzegorz Janusz | Przebiegłe dochodzenia | Ottona i Watsona | Romantyzm | Esencja | Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona | Przebiegłe dochodzenia Ottona i Watsona: Esencja/Romantyzm


Czytaj również

Kwintesencja
Mole wyruszają w drogę
- recenzja
Strefa Komiksu - DF Wrocław 2013
Zamek Komiksu we Wrocławiu
- recenzja
Syberyjskie Sny
Rosyjska myśl komiksowa
- recenzja
Listopad 2016 w komiksie
Co w branży piszczy?

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.