» Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację
Scenariusz: Kinga Korska
Rysunki: Kinga Korska
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Data wydania: sierpień 2017
Kraj wydania: Polska
Liczba stron: 200
Format: 165x235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Druk: czarno-biały
ISBN: 9788374896948
Cena: 24,90 zł

Wstęp do książki napisał prof. Zbigniew Lew Starowicz!

Poradnik na temat związków w formie komiksu? W dodatku zabawny, przewrotny, świetnie narysowany i podparty najpopularniejszymi teoriami psychologicznymi – to ma SENS!
Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu SENS

Projekt: związek nie tylko doskonale działa na wyobraźnię, ale także zaspokaja głód wiedzy o mechanizmach komunikacji w związku. Zabawne i świetnie zilustrowane historie z życia bohaterek komiksu doskonale pokazują, w jaki sposób funkcjonuje ludzki mózg w kontakcie z wybranym przez siebie – nie tylko na „dopóki śmierć was nie rozłączy” – innym mózgiem. Ten komiks powinien przeczytać każdy, kto chce budować szczęśliwe i trwałe związki.
Jarosław Świątek, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej

Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zagubić, a dużo trudniej odnaleźć.

Autorka bierze pod lupę najczęstsze problemy w związku i niczym inżynier rozkłada miłość na czynniki pierwsze. Swoją opowieść konstruuje w formie długiego dialogu matki z córką. Mama dzieli się z nieco zagubioną córką własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Prosto i przystępnie tłumaczy mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi. Wyjaśnia zawiłości tych relacji i rozprawia się ze stereotypami na ich temat. Wartko opowiedziana historia angażuje, wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony!

Komiks opiera się nie tylko na trafnych obserwacjach autorki, ale ma też solidne zaplecze teoretyczne i odwołuje się do psychologicznych teorii na temat miłości. Dowiadujemy się z niego między innymi, jak działa zasada Pareta, o czym mówi teoria neuronów lustrzanych, co oznacza termin „tunele rzeczywistości” i jakie są kluczowe etapy rozwoju związku.

To książka dla Ciebie, jeśli chcesz:
• spojrzeć z dystansu na relacje z partnerem,
• konstruktywnie pokonywać przeszkody,
• mądrze rozwiązywać konflikty,
• stale pielęgnować bliskość i intymność,
• nauczyć się sztuki pozytywnej komunikacji,
• uniknąć podstawowych błędów,
• zbudować trwały i satysfakcjonujący związek.

Kinga Korska jest niezależną autorką komiksową, została uznana za najlepszą debiutantkę roku 2016 (Best newcomer/Breakthrough) przez „Irish Comic News”. Urodzona w Polsce, spędziła znaczną część życia w odległym zakątku Wysp Kanaryjskich, na wyspie La Palma. Tam rysowała budzona o poranku słońcem, kawą, gdakaniem (własnego) koguta i dzwonieniem dzwonków wiszących na szyjach kóz (sąsiadów). W tym czasie uczyła się rysunku. Kilka lat później zbudowała swoją pozycję jako ilustratorka, animatorka i rysowniczka. Współtworzy też Przedmarańczę, wytwórnię filmową znaną z autorstwa klipów czołowych polskich grup hip-hopowych, takich jak Paktofonika, Kaliber 44 czy Buka. Charakteryzuje ją specyficzne poczucie humoru. Jest prześmiewcza wobec drobnych i mniej drobnych ironii życia. Mistrzyni dostrzegania najgorszego w najlepszym i najlepszego w najgorszym, ze wskazaniem na obszar relacji damsko-męskich. Ma wielkie serce i ponadprzeciętną wyrozumiałość. Po godzinach fascynatka absurdu. Miewa pamięć jak sitko i bywa wulgarna jak brodaty drwal spod budki na rogu. Od lata 2016 roku nie pali.

Prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta. Niekwestionowany autorytet w delikatnej dziedzinie relacji damsko-męskich. Kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a także Pracowni Psychoterapii i Rehabilitacji Seksualnej na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Autor ponad 500 publikacji naukowych.

Patronat:
SENS, Psychologia-spoleczna.pl, Ohme.pl, Aleja Komiksu

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Kinga Korska | Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne | Zbigniew Lew Starowicz | Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.