» Wieści » Polscy rysownicy przeciwko COVID-19

Polscy rysownicy przeciwko COVID-19

16-05-2020 15:56 | Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Polscy rysownicy przeciwko COVID-19

Sieć sklepów Aldi we współpracy z Fundacją Siepomaga rozpoczęła akcję Doceń "cichych bohaterów". Marka wypuściła na rynek serię naklejek autorstwa 8 polskich ilustratorów, z których dochód będzie przekazany na zbiórkę charytatywną dotyczącą walki z COVID-19.

Wśród rysowników tworzących wzory naklejek znaleźli się między innymi komiksiarze: Przemysław Truściński, Ernesto Gonzales oraz Andrzej Wieteszka. Naklejki można nabyć w sieci sklepów Aldi w cenie 1,99 zł za wzór. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup masek, przyłbic, kombinezonów, ochraniaczy oraz respiratorów, które Siepomaga.pl przekaże zgodnie z bieżącymi potrzebami do szpitali i odpowiednich instytucji.

Szczegóły akcji dostępne są w jej regulaminie.

Wzory z komentarzem autorów

Przemysław 'Trust' Truściński

Jak widzę setki, tysiące osób, które walczą o to, aby nasz świat się nie rozpadł, to ogarnia mnie uczucie wzruszenia. Ryzykując zdrowiem i życiem Superbohaterowie czasu pandemii, dają mi wiarę, że jeszcze będzie dobrze.

Ernesto Gonzales

Chciałem wyrazić swój podziw i szacunek dla ludzi, którzy niejednokrotnie nie mieli wyboru i musieli zmagać się z rzeczywistością, żebyśmy my mogli sobie pozwolić na komfort izolacji.

Andrzej Wieteszka

Jako artysta moją wdzięczność mogę najpełniej wyrazić w formie ilustracji, w której starałem się w lapidarnej formie sportretować charakterystyczne zawody, bez których nasze życie podczas zarazy byłoby bardzo trudne, a często niemożliwe lub śmiertelnie zagrożone.

Bez sprzedawczyń w sklepach, bez strażaków i służb miejskich, a przede wszystkim bez personelu medycznego jesteśmy bezsilni. Doceńmy pracę anonimowych bohaterów dnia codziennego czasów zarazy! Doceniam. Dziękuję!

Tomasz Bieniek

Udział w tej akcji to wspaniała okazja, aby podzielić się swoimi umiejętnościami w ważnym celu. Dodatkowo cieszę się, że mogę pokazać swoją ilustrację obok innych twórców, których bardzo cenię.

Marta Paradowska

Spędzając czas w domu, wystawiając z niego nos w ostateczności, wdzięczna jestem osobom, które pracują niezmiennie i sprawiają tym samym że świat zwolnił, ale nie popadł w obłęd. Dziękuję.

Dawid Ryski

Listonosze, pracownicy pocztowi to osoby, które również stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. Moją ilustracją chciałem zwrócić uwagę na tych „drugoplanowych” bohaterów, o których poświęceniu często zapominamy.

Tomek Łęczyński

Każdy człowiek, który narażając zdrowie, a nawet życie, swoje i swoich bliskich, starając się uczynić naszą codzienną egzystencję znośniejszą lub po prostu możliwą w tych specyficznych okolicznościach, jest moim cichym superbohaterem.

Paweł Jońca

Inspiracją do stworzenia mojej naklejki była postać naszego lokalnego bohatera – Pana Tomka, właściciela sklepu warzywnego w okolicy. Wpadł na pomysł, że udostępni własny numer telefonu, na który można wysyłać listę zakupów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja organizatora
Tagi: Paweł Jońca | Tomasz Łęczyński | Dawid Ryski | Ernesto Gonzales | Andrzej Wieteszka | Tomasz Bieniek | Marta Paradowska | Przemysław Truściński | Covid-19 | SiePomaga | Aldi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.