» Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce

Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce
brak
10
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce
Scenariusz: Szczepan Atroszko
Rysunki: Szczepan Atroszko
Wydawca: Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Data wydania: 2017
Kraj wydania: Polska
Druk: kolorowy
Cena: 20,00 zł

W związku z obchodami 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki Muzeum Narodowe we Wrocławiu wydało po raz pierwszy komiks. Publikacja poświęcona została amerykańskiemu wątkowi życiorysu Tadeusza Kościuszki. Autorem komiksu jest Szczepan Atroszko.

W kwietniu tego roku Muzeum Narodowe we Wrocławiu zorganizowało konkurs na komiks na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Spośród 15 prac składających się z 4-6 plansz przedstawiających fragment komiksu oraz zarysu scenariusza zakładającego minimum 48 stron całego komiksu, Jury jednogłośnie wyłoniło laureata, Szczepana Atroszko.

Publikacja Pół-Jankes czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce autorstwa Szczepana Atroszki opowiada o pobycie Kościuszki w Ameryce i pokazuje mało znany Polakom wątek jego życiorysu. Czytelnik pozna kolejne etapy amerykańskiej kariery Kościuszki, dowie się o jego niezwykłych pomysłach inżynierskich, ale również o ogrodniczej pasji Tadeusza Kościuszki, talencie rysownika oraz o jego wielkiej miłości do Ludwiki Sosnowskiej. Komiks ukazuje się po polsku i po angielsku.

Szczepan Atroszko, urodzony w 1986 r. na Pomorzu Zachodnim. Absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie. Laureat wielu konkursów komiksowych, w tym na temat życia i działalności Tadeusza Kościuszki. Autor dłuższych i krótszych komiksów, które można zobaczyć w wydawanych przez niego zinach, a także antologiach. Jego prace ukazały się również w międzynarodowym czasopiśmie Stripburger.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Muzeum Narodowe we Wrocławiu | Szczepan Atroszko | Pół-Jankes czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce


Czytaj również

Pół-Jankes, czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce
Kościuszko New Romantic
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.