» Wieści » Plany Wydawnictwa Komiksowego na 2014

Plany Wydawnictwa Komiksowego na 2014

14-01-2014 19:50 | Młot

Plany Wydawnictwa Komiksowego na 2014

Znane są już plany Wydawnictwa Komiksowego na rok 2014. Wieże Bois-Maury #05: Alda, Oczko w głowie tatusia, Ernest i Ethel, Dawny Komiks Polski #02: Ogniem i mieczem, czyli przygody szalonego Grzesia. Kubuś i Bubuś. Przygody Walka w czasie wojny, Gilles McCabe, Człowiek-Wilk, Profesor Andrews oraz Quiet little melody. A simple fairytale to pozycje, które ukażą się nakładem tego wydawnictwa.

Informacja prasowa:

Szanowni Państwo,

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

zacznijmy od tego, że mamy niestety obsuwę z zapowiedziami. Piąty tom Wież Bois-Maury ukaże się dopiero około 10 lutego, a dwa kolejne komiksy - Oczko w głowie tatusia i Ernest i Ethel dopiero na początku marca. Tytuły te mają u nas pecha, ale chyba jego limit już wyczerpaliśmy.

Za to z prawdziwą przyjemnością informuję o naszych zapowiedziach komiksów polskich autorów. Co prawda jedna z pozycji to tłumaczenie, ale tłumaczenie książki stworzonej przez wybitną polską graficzkę - Sławę Harasymowicz.

Zatem przed nami:

  • marzec - drugi tom Dawnego Komiksu Polskiego, red. Adam Rusek

Kontynuujemy serię tym razem prezentując komiksy powstałe tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wizje naszych przodków czasem zaskakują naiwnością, czasem drastycznością, ale są najlepszym, bo popkulturowym zwierciadłem mentalności tych czasów. Wstępy Adama Ruska i jego doskonałe przypisy ułatwią i urozmaicą z pewnością lekturę. Mamy już przygotowany materiał do trzeciego tomu, zatem zachęcamy do kibicowania serii.

  • maj - Gilles McCabe, sc. Daniel Gizicki, rys. Barbara Okrasa

Z tym komiksem zapewne wielu z Państwa się już zetknęło. Prezentowany od dawna na Ziniolu i portalach komiksowych doczeka się wydania godnego doskonałej grafiki Barbary Okrasy.

  • październik - Człowiek-Wilk, rys. Sława Harasymowicz, sc. Richard Appignanesi

Komiks już zapowiadany przeze mnie na Kolorowych Zeszytach. Dzieło wysokiej klasy artystycznej opowiadające o niezwykłej historii Siergieja Pankajewa.

  • październik - Profesor Andrews, sc. Dominik Szcześniak, rys. Rafał Wojtunik, na podstawie opowiadania Olgi Tokarczuk

Największa nasza niespodzianka - Rafał Wojtunik, do tej pory pracujący przy projektach firmy Platige Image (m.in. Antychryst Larsa von Triera czy Sztuka spadania Tomka Bagińskiego) chciał od dawna zrobić "jakiś komiks". Wraz z Dominikiem Szcześniakiem przyszliśmy mu na pomoc. Do tego doskonały pomysł Olgi Tokarczuk i cóż - pracujemy!

  • październik - Quiet little Melody. A simple fairytale, rys. i sc. Sebastian Skrobol

Komiks, który wygrał II edycję Stypendium Sklep.gildia.pl dla debiutantów. Skrobol - co zaskakujące - nadal nie ma na koncie indywidualnego albumu, choć twórcą jest już znanym i uznanym. Komiks to baśniowa przypowieść zrealizowana z wręcz barokowym rozmachem.

Mam nadzieję, że to nie ostatnie premiery rodzimych komiksów w naszym wydawnictwie - zachęcamy Twórców i Twórczynie do zgłaszania swoich projektów. Likwidacja Stypendium zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na kwestię wynagrodzeń za prace.

Pozdrawiam
Wojciech Szot

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Wież Bois-Maury #05 | Oczko w głowie tatusia | Ernest i Ethel | Dawny Komiks Polski #02 | Gilles McCabe | Człowiek-wilk | Profesor Andrews | Quiet little Melody. A simple fairytale | Wydawnictwo Komiksowe


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.