» Wieści » Paweł Sitkiewicz gościem czerwcowej Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

Paweł Sitkiewicz gościem czerwcowej Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

13-06-2015 20:56 | Mały Dan

Paweł Sitkiewicz gościem czerwcowej Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

17 czerwca o godzinie 18:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 38/40 sala 82) odbędzie się ostatnie w tym sezonie spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu. Gościem spotkania będzie Paweł Sitkiewicz, który wygłosi prelekcję pod tytułem Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?

Informacja prasowa:

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na ostatnie w tym semestrze i roku akademickim spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu.

Tym razem gościem PDAK będzie Paweł Sitkiewicz z prelekcją Test na ojcostwo. Czy Rodolphe Töpffer wymyślił komiks?

Paweł Sitkiewicz (ur. 1980) Filmoznawca i medioznawca, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się historią kina animowanego w Polsce i na świecie, kulturą filmową dwudziestolecia międzywojennego, prehistorią komiksu, a sporadycznie – plakatem i reklamą zewnętrzną. Autor trzech książek: Małe wielkie kino. Film animowany od narodzin do końca okresu klasycznego (2009), Polska szkoła animacji (2011) oraz Miki i myszy. Walt Disney i film rysunkowy w przedwojennej Polsce (2012). Publikował m.in. w Dialogu, EKRANach, Panoptikum, Kulturze Popularnej, Zeszytach Komiksowych i tomach zbiorowych. Redaktor naczelny rocznika Przezrocze.

Spotkanie odbędzie się 17 czerwca 2015 o godzinie 18.00 w sali 82 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40.

PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.

PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.

PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem.

Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr Rafał Wójcik, Pracownia Starych Druków/Kolekcja Komiksów, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań, tel.: 61 829-3829
email: [email protected]
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej, ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750
email: [email protected]
www: http://fundacja-ikp.pl/

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: PDAK na Facebooku
Tagi: PDAK | Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu | Paweł Sitkiewicz | Rafał Wójcik | Michał Traczyk


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.