» Wieści » Państwowe odznaczenia dla polskich komiksiarzy

Państwowe odznaczenia dla polskich komiksiarzy

|

Państwowe odznaczenia dla polskich komiksiarzy
30 czerwca (wczoraj) Eugenia Szarlota Pawel-Kroll otrzymała brązowy medal "Gloria Artis". Z kolei Wojciech Jama (Muzeum Dobranocek w Rzeszowie), Tomasz Kołodziejczak (Egmont) i Witold Tkaczyk (Zin Zin Press) otrzymali "Odznaki Honorowe Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Odznaczenia przyznawane są decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Tagi: Szarlota Pawel | Tomasz Kołodziejczak | Witold Tkaczyk | Wojciech Jama


Czytaj również

Komentarze


Repek
    @Od Moda
Ocena:
0
Proszę szanować regulamin serwisu, nawet w tak ostrej rozmowie.
09-07-2010 21:42
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Rogala, co ci się w medalach nie podoba? Dlaczego uważasz, że są kiepskie? Ze szczerego złota powinny być, czy może jakieś większe? Albo z kolorową kokardką? Myślisz, że one nic dla odznaczonych nie znaczą? Otóż znaczą i to bardzo dużo. Ty pewnie nigdy żadnego wyróżnienia nie dostałeś, więc niby skąd masz wiedzieć jakie to dla ludzi ważne? Zwłaszcza dla tych, którzy robią w kulturze na poziomie gminnym i generalnie klepią biedę "ku chwale ojczyzny".
09-07-2010 22:23
Repek
    @Od Moda
Ocena:
0
@Krzysiek
Ale o co chodzi?

O to, że przeklinasz, oceniając wypowiedzi innych, i odnosisz się w niecenzuralny sposób do innych userów. Nawet jeśli dyskusja jest agresywna i niezbyt miła, proszę o niełamanie regulaminu serwisu.

Pozdrawiam
09-07-2010 22:29
~Jaszczu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie wiem, co za ostra rozmowa miała tu miejsce, bo akurat piłem wódkę, ale skoro tak się sprawy mają to również się cieszę, że przyznano medale oraz odznaczenia. Zaprzestaję podważania ich ważności oraz doniosłości i oddalam się sprężystym krokiem w kierunku zachodzącego (za kadr) słońca.
10-07-2010 02:50
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Repek, jesteś jak zwykle tendencyjny. Słów "pieprzyć od rzeczy" użył twój koleżka Jaszczu, a ja je tylko cytowałem. Jakoś nie zauważyłem, żeby w moich wypowiedziach było jeszcze coś niecenzuralnego. Więc może z łaski swojej usuń również jego posta będziemy kwita, OK?
10-07-2010 10:33
Repek
    @Od Moda
Ocena:
0
@Krzysiek
Jaszczu o sobie może pisać, że "pieprzy od rzeczy". Ty o nim - nie. Poza tym użyłeś jeszcze określeń ad personam, na które nie ma zgody. Proponuję zakończyć temat.

Jaszczu nie jest moim "koleżką". Nawet niespecjalnie się znamy.

Pozdrawiam
10-07-2010 11:32
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A ja proponuję kontynuować, bo temat ciekawy. Czy według Jaszcza jedynym pomysłem na komiks w Polsce są państwowe dotacje? Państwowe dotacje = państwowe tematy. Jak było za IPN-u to jeszcze chyba wszyscy pamiętają, mam nadzieję. Jeśli zatem chcecie więcej komiksów o księdzu Popiełuszce, Papieżu-Polaku, Kaczyńskich, Komorowskim, Macierewiczu, Balcerowiczu i żołnierzach wyklętych, to faktycznie państwowe projekty wydają się całkiem niezłym rozwiązaniem.
10-07-2010 18:28
Repek
   
Ocena:
0
A ja proponuję kontynuować, bo temat ciekawy.

Mowa była o wymianie zdań między nami. Co do rozmowy na temat i bez obrażania rozmówców - nie mam nic przeciwko, bo temat rzeczywiście ciekawy.

Pozdrawiam

10-07-2010 18:38
~Jaszczu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Krzysiek, nigdzie nie napisałem, że to ma być JEDYNY pomysł na komiks w Polsce. Zauważ, że nie pisałem też o dotowaniu komiksów historycznych, tylko komiksu dla dzieci oraz promowania tego medium wśród dzieciaków (bo takie tworzyła uhonorowana Szarlota Pawel). I rzuciłem to jedynie jako luźną myśl. Nie wiem jakie możliwości ma w ministerstwie Krzysztof Skrzypczyk. Jeśli może tylko załatwiać medale, to trochę szkoda. Wyraziłem swoje wątpliwości co do wagi tych odznaczeń z nadzieją, że ktoś je rozwieje innymi argumentami niż nobilitacja i uhonorowanie. Ale kumam, że dla Ciebie, Repka i masy innych osób takie odznaczenia są ważne i potrzebne. Dla mnie nie są.
10-07-2010 18:59
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jaszczu - to, że dla Ciebie medale nie są ważne nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo Ty ich nie dostajesz. Ale cieszę się, że zechciałeś podzielić się z nami swoją opinią na temat, który Cię w ogóle nie dotyczy. Taki już urok Internetu.

A jeśli chodzi o Twoją luźną myśl, to pozwól, że zacytuję ją w całości: "dotacje na promowanie komiksu wśród dzieciaków czy dofinansowanie dla twórców do jakichś projektów". Sorry, ale z tego nijak nie wynika, że dofinansowanie miałoby dotyczyć tylko komiksu dla dzieci.
10-07-2010 22:18
~Jaszczu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Acha, czyli jak sprawa mnie nie dotyczy,to już nie mogę mieć na jej temat opinii. Super. To ja już podziękuję za dalszą dyskusję. Dziękuję, dobranoc.
10-07-2010 22:36
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No wiesz, opinie są jak...
Dobranoc.
11-07-2010 00:25
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ystad: "No jeżeli on sam sobie pozwala na obrabianie dupsk, to dlaczego inni mają nie obrabiać dupska jemu?"
Masz na myśli legendarną wizytę wysłannika PSK w Ministerstwie? To jest niezła historia...

Godai: "Jak się prosi, chociażby tematami mającymi udowodnić, że współczesny polski komiks to gówno, to ma, o co się prosi."
Co Cię obchodzi "współczesny polski komiks"? A może to coś osobistego? Może się obraziłeś o swój komiks?

Śledziu: "Uważam, że również zasługuję na medala"
Fakt, na pewno bardziej niż Rosiński, Christa i Baranowski :)
11-07-2010 11:55
Ystad
   
Ocena:
0
Jak chcesz wiedzieć Krzyśku o czym mówię, to zaczep mnie na żywo i pogadamy. Mam troszkę inaczej niż niektóre osoby - mam na tyle odwagi że nie piorę brudów na forum publicznym (lub anonimowo).
11-07-2010 18:12
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jakie brudy - oficjalna wizyta przedstawiciela PSK w Ministerstwie?
11-07-2010 18:26
Ystad
   
Ocena:
0
czytanie ze zrozumieniem się kłania, uczą tego w początkowych klasach szkoły podstawowej :)

Ale Ci pomogę delikatnie. Odpowiedziałeś "wizyta PSK w Ministerstwie", na co ja odpowiedziałem "jak chcesz wiedzieć o czym mówię to mnie zaczep" (więc na logikę wcale nie o to (a tak w ogóle to co ma piernik do wiatraka?) mi chodzi prawda?).

ja już skończyłem się wypowiadać w tym wątku :)

moja propozycja jest cały czas aktualna.
11-07-2010 20:08
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A je nie skończyłem. PSK, czyli Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, reprezentuje podobno CAŁE środowisko komiksowe, a więc środowisko (na przykład ja,że tak nieskromnie podam pierwszy przykład z brzegu) ma chyba prawo wiedzieć co takiego PSK robi, w jaki sposób itp. Tu nie ma miejsca na żadne "brudy".

Jednym ze statutowych zadań PSK jest "współpraca z organami administracji publicznej oraz innymi instytucjami i podmiotami, kierowanie do nich postulatów". No to ja np. chciałbym wiedzieć jak się ta współpraca układa. Bo na uroczystościach wręczania medali komiksiarzom raczej nie ma co szukać Waszych przedstawicieli. Natomiast przedstawiciele MFK, czyli Stowarzyszenia "Contur" są zawsze i na każdej tego typu imprezie. Jak zamierzacie "integrować twórców i sympatyków sztuki komiksu" i "wspierać twórców komiksów" (znów cytaty ze statutu), jeśli z naszym jedynym człowiekiem w Ministerstwie drzecie koty?
11-07-2010 21:14
~Jaszczu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Oj Krzysiu, widzę, że nudzi Ci się w te upalne dni i szukasz na siłę zaczepy, ale akurat teraz strzeliłeś ślepakiem. Na filmiku z uroczystości wręczenia odznaczeń, który sam podlinkowałeś wśród jej uczestników widzę prezesa PSK, Pawła Timofiejuka oraz jednego z członków PSK, Szymona Holcmana. Meczu nie oglądasz?
11-07-2010 21:31
~Krzysiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Meczu nie oglądam. A ty? Ale bardzo się cieszę, że Timof się pojawił. Czyli, że on uważa medale za coś ważnego? No i tak trzeba, a nie najeżdżać na K.S. Rozumiem, że o następne medale zawnioskuje PSK?

PS. Czy Szymon naprawdę był jako członek, czy jako Szymon?
11-07-2010 21:58
Repek
    @Od Moda
Ocena:
0
Poleciał cały flejm od momentu, gdy skończyła się merytoryka.
12-07-2010 12:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.