» Wieści » Paneuropa rusza do walki ze Smogiem

Paneuropa rusza do walki ze Smogiem

|

Paneuropa rusza do walki ze Smogiem

Z inicjatywy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce powstał komiks Paneuropa versus Smog. Jest to kontynuacja wydanego rok temu albumu Paneuropa vs Pandemonium, a premiera jego papierowego wydania będzie miała miejsce 9 listopada.

Za scenariusz komiksu odpowiada Tobiasz Piątkowski (Bradl48 stronStatus 7), rysunkami zajął się Przemysław Kłosin (Zaraza, Jylland, 100 na 100), a całość pokolorowała Agnieszka Papis. Album liczy 44 strony i od 2 listopada dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie www Komisji Europejskiej. Oficjalna premiera nastąpi 15 listopada podczas 31. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier natomiast już od 9 listopada będzie można znaleźć album w wersji papierowej w punktach informacyjnych Unii Europejskiej w Warszawie i Wrocławiu.

Opis wydawcy

Drugi tom przygód Paneuropy to starcie z podstępnym i nieuchwytnym wrogiem. Najwięksi herosi kontynentu: Atena, Sawa, Szczurołap, Romulus i Remus stawiają czoła potężnym potworom pustoszącym południe Polski. Tymczasem mistrz sztuk tajemnych – Twardowski – poszukuje starożytnej broni mogącej przechylić szalę zwycięstwa na stronę sił dobra. Czy mag zdoła odwrócić bieg wydarzeń? Czy ludzkość zabrnęła już za daleko w swoim dążeniu do autodestrukcji? Jeśli nie pomoże mądrość alchemika Sędziwoja, to będzie musiała wystarczyć wojowniczość opiekunki rzek – Sawy. Od wyniku walki zależy przyszłość całej ludzkości, nie tylko Europejczyków.

Przykładowe plansze

Komiks Paneuropa #2: Paneuropa versus Smog objęty jest patronatem Poltergeista.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydarzenie na Facebooku
Tagi: Paneuropa #2: Paneuropa versus Smog | Paneuropa | Tobiasz Piątkowski | Przemysław Kłosin | Agnieszka Papis | Wydawnictwo Epograf | Adam Radoń | Komisja Europejska


Czytaj również

Bazyliszki #2
W brzuchu Warszawy
- recenzja
Polscy superbohaterowie cz. 2
Cudze chwalicie, swego nie znacie

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.