» Pan Wtorek Popielcowy

Pan Wtorek Popielcowy

Dodał: Daga 'Tiszka' Brzozowska

Pan Wtorek Popielcowy
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Pan Wtorek Popielcowy
Scenariusz: Éric Liberge
Rysunki: Éric Liberge
Wydawca: Studio Lain
Data wydania: 22 września 2023
Kraj wydania: Polska
Liczba stron: 280
Oprawa: twarda
Druk: kolorowy
Nakład: 800
ISBN: 9788395347740
Cena: 150 zł
Tytuł oryginalny: Monsieur Mardi-Gras Descendres
Kraj wydania oryginału: Francja

Kartograf Victor Turkawka poślizgnął się w łazience, na śmierć, i… obudził się jako szkielet na Plutonie. To właśnie tam znajduje się Czyściec. Ludzie trafiają do niego jako szkielety i snują się, poszukując sensu istnienia. I wszystko byłoby nudne jak flaki z olejem, gdyby nie tajemnicze sekty, fałszywe bóstwa, czyśćcowa milicja oraz szkielety pijące kawę. Oto niezwykła przygoda w zaświatach!

Éric Liberge o Panu Wtorku Popielcowym: „[…] komedia metafizyczna, którą mogłem zaaranżować według uznania, a która wyraża moje niepokoje. Porusza tajemnice nurtujące nas wszystkich, jak choćby ostateczne odejście, które nas pewnego dnia czeka. Bazuje na najsilniej powiązanym z moją kulturą judeochrześcijaństwie. To także gotycki wystrój, który lubię przedstawiać. Ale pomijając samą formę, chwytam czytelnika za rękę i zabieram go do moich jaskiń, pełnych różnorakich pytań. A jeśli jest zainteresowany, wtedy idziemy jeszcze głębiej”.

Pan Wtorek Popielcowy to unikatowa seria, która stanowi żywy dowód na to, że w komiksie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy. Éric Liberge za scenariusz do tej historii otrzymał prestiżową Nagrodę im. René Goscinnego. Tym komiksem wdarł się do czołówki najlepszych europejskich twórców historii obrazkowych. Seria jest też jedną z ulubionych samego Philippe’a Druilleta (Lone Sloane, Salambo)

Źródło: Strona wydawcy

Tagi: Éric Liberge | Pan Wtorek Popielcowy | Studio Lain

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.