» Wieści » PRL Komix Zone dopiero w 2014

PRL Komix Zone dopiero w 2014

17-06-2013 22:25 | Młot

PRL Komix Zone dopiero w 2014
Okazało się, że wystawa Relax i propaganda: Polski komiks lat 80. i 90. (przygotowana przez Wojtka Łowickiego), rozrosła się do tego stopnia, że podjęto decyzję o przeniesieniu daty jej otwarcia na rok 2014.


Informacja prasowa:

Wyjaśnienie: od chwili pojawienia się pomysłu na PIXEL HEAVEN (okolice Sylwestra 2012) do chwili obecnej zmieniło się bardzo wiele. Z pomysłu na kameralny zlot wielbicieli starych klimatów wyszła impreza o skali, jakiej nikt się nie spodziewał. W założeniu punktem wiodącym całości (poza komputerami oczywiście) miała być wystawa RELAX I PROPAGANDA: POLSKI KOMIKS LAT 80. i 90.

I wystawa jest już gotowa – przygotowana starannie specjalnie na tą okazję przez Wojtka Łowickiego. I jest tak obszerna, że fizycznie nie zmieści się nam do klubu, mając na uwadze ilość retro komputerów (prawie 100 stanowisk), flipperów, sceny, koncerty, wykłady, Indie Basement itp. A nie byłoby wcale źle, jakby po wstawieniu tego wszystkiego, do klubu zmieścili się jeszcze goście… Poza tym wystawa jest tak ciekawa i ekscytująca (są wyjątkowe smaczki!), że szkoda byłoby ją wcisnąć szczątkowo i tak naprawdę nie byłoby FIZYCZNEJ możliwości jej oglądania, posłuchania o eksponatach itp.

Tak więc podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu już gotowej wystawy na edycję PIXEL HEAVEN 2014, która jest zaplanowana na wczesną wiosnę roku przyszłego. Będzie ona jednym z wiodących tematów edycji przyszłorocznej, a podczas PIXEL HEAVEN 2013 ograniczymy się do prezentacji przygotowanej przez Konrada Hildebranda nt. rozrywki i propagandy serwowanej nam w legendarnym magazynie RELAX.

Podsumowując – decyzja o przesunięciu wystawy jest trudna i serce się kraje, ale uwierzcie: tak naprawdę będzie lepiej dla samej wystawy…
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja od organizatorów
Tagi: Wojtek Łowicki | Pixel Heaven | Pixel Heaven 2013 | RELAX I PROPAGANDA: POLSKI KOMIKS LAT 80. i 90.


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.