» Wieści » Osiedle Swoboda Komiksem Roku!

Osiedle Swoboda Komiksem Roku!

31-01-2011 11:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Osiedle Swoboda Komiksem Roku!
Zbiorcze wydanie Osiedle Swoboda zostało wybrane komiksem roku. Dalsze miejsca zajęły Kapitan Sheer oraz Odległa dzielnica.

Pełną listę można znaleźć na stronie plebiscytu.
Tagi: Komiks Roku 2010 | Komiks Roku | Osiedle Swoboda (wydanie zbiorcze) | Kapitan Sheer | Odległa dzielnica


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

beacon
   
Ocena:
0
To trochę ironiczne, że tytuł zgarnia wznowienie.
31-01-2011 13:15
~holcman

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
To nie jest wznowienie.
31-01-2011 13:39
beacon
   
Ocena:
0
Racja, reedycja/nowe wydanie. Złe słowo.
31-01-2011 14:59
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Wydanie zbiorcze.

Jak dla mnie to sporo "ironii" jest w wynikach, ale będę siedział cicho, bo głosowali czytelnicy, czyli według gustu. Mam nadzieję.
31-01-2011 17:55
Repek
   
Ocena:
0
@Kuba
Ale dlaczego tu siedzieć cicho? IMO można by tu jak najbardziej pogadać, bo wyniki - poza przewidywalną wygraną OS - są ciekawe. Sporo mówią przede wszystkim o głosujących ludziach z netu.

Pozdr.
31-01-2011 18:59
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
@repek: o rany... dobra, możemy podyskutować.

Dziwi mnie drugie miejsce. Widzę, że to Ty wybierałeś Sheera. Uważam, że to fajny komiks, ale nie na drugie miejsce w plebiscycie. Czujna okazała się grupa wsparcia autora? I bardzo dobrze, pozazdrościć takich fanów! Nie mam nic przeciwko fanom, ale czy to jest obiektywnie komiks na drugie miejsce?

Zobacz, gdzie wylądowała Liga Niezwykłych, Fistaszki, Prosiacek...

Ile z ponad trzystu osób głosujących na OS i 162 na Sheera przeczytało inne polskie komiksy? Np. Wykolejeńca, Prosiacka (stawiam ten komiks w równym szeregu z innymi, mimo że jest to wyd. zbiorcze, przecież takie samo wyd. zbiorcze wygrało)?

Tego typu plebiscyty zawsze będą dla mnie zbyt losowym konkursem, mimo przesiewu, który tutaj został zrobiony. To nie jest plebiscyt "komiks roku", tylko "komiks roku według". Nie wiem, czy innego rodzaju plebiscyt jest możliwy.
31-01-2011 19:25
Repek
   
Ocena:
0
@Kuba
I takiego komcia się spodziewałem, bo mam podobne odczucia.

Sheer to był dla mnie tak 11-14 komiks na mojej prywatnej liście. Wszedł tylko dlatego, że inni nominujący "podebrali" mi jakieś pozycje [każdy przecież zgłosiłby OS czy Rany]. Dobry, podobał mi się, ale gdzie mu tam do "Składu głównego" czy "Ran wylotowych"?

To plebiscyt, ale - co ważne - INTERNETOWY. Zawsze plusa będą tu mieli autorzy, którzy mają support w polskim necie. W drugiej kolejności - ile osób kupi taki Skład? W porównaniu z tanim dość Sheerem, do tego dostępnym w necie to porażka od razu.

Podobnie widać, jak głosowali mangowcy. Gdyby ktoś z nas wrzucił tu NAruto, to pewnie Dzielnica czy Ikigami nie miałyby szans.

Pozdr.
31-01-2011 19:45
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
No tak, nie gra mi nazwa plebiscytu z wynikami.

Nominowana do plebiscytu grupa- bardzo dobre posunięcie.

Nominujący- nie mam zastrzeżeń.

Głosujący- zbyt mała próba? Zbyt... no właśnie "zbyt" co?

Może jury? Ale to nie o to chodziło przecież w konkursie. Miało być dużo głosujących.

Co by się okazało gdybyśmy dali tę pierwszą trójkę do przeczytania komuś spoza podwórka komiksowego? Może zrobić małą "prowokację"?

Nie chcę się czepiać, Śledziu zasłużył!
31-01-2011 20:09
Repek
   
Ocena:
0
@Kuba
A imo nie zasłużył. :) Albo zasłużył, ale dawno. :D

A na poważnie - to jest zabawa i tak ją traktuję. Nie traktowałbym jej tak, gdyby głosowało rzeczywiście jury, jakaś kapituła. To zupełnie inna bajka.

W takich zabawach chodzi raczej o ustalenie konkretnych zasad i tyle. Reszta w łapach czytelników, jeśli formuła im przypasi.

Pozdrawiam
31-01-2011 20:30
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Masz rację- to zabawa.

Śledziu zasłużył- tylko niech nie poprzestaje na odcinaniu kuponów, bo zrewiduję poglądy.
31-01-2011 20:35
beacon
   
Ocena:
0


Na Kolorowych Zeszytach jest dyskusja, przejrzałem, wygląda ciekawie:
http://kolorowezeszyty.blogspot.co m/2011/01/685-komiks-roku-2010-dyskusja.html
31-01-2011 20:40
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
Bardzo fajnie RW wyjaśnił drugie miejsce Sheera w konkursie. Trafna analogia.
31-01-2011 20:59
~Śledziu

Użytkownik niezarejestrowany
    Dzięki:)
Ocena:
+1
Kuba - nie poprzestanie, oj nie. To drugie wydanie zbiorcze w mojej karierze, wcześniej "Fido & Mel: Na kozetce" (Egmont, 2001), choć w tym przypadku słowo "wybór" wydaje się nawet bardziej trafione. I, że tak sobie pozwolę na szpileczkę, pewien naczelny "celebryta komiksowy" i nasz reprezentant w mediach, którego osobiście lubię (ale chyba bez wzajemności, patrz nasze akcje w Produkcie) a twórczość cenię, funkcjonuje tylko na zasadzie wydań zbiorczych:)

Przed wydaniem OS w takiej formie wzbraniałem się naprawdę bardzo długo - mam potężną alergię na zarabianiu dwa razy na tym samym. Niedzisiejsza postawa, ale cóż, dla mnie komiks to wciąż ten zrulowany, kolorowy zeszyt w tylnej kieszeni spodni.
31-01-2011 21:54
Kuba Jankowski
   
Ocena:
+1
@Śledziu - dobra postawa, bardzo to cenne co piszesz. Ale nie daj się "do końca" nadmiernemu altruizmowi - to jest Twoja praca, i to cholernie dobry kawał Twojej pracy.

Wiesz, ja jako tłumacz, chciałbym mieć zapisane w umowie, że przysługuje mi ponowna wypłata (procent od pierwszej kwoty tłumaczenia) przy wznowieniu tłumaczonego przez mnie komiksu. Tak na wszelki wypadek, ale stworzenie takiego precedensu to na długie rozmowy z wydawcami raczej.

Zbiorcze OS faktycznie w tylną kieszeń nie wejdzie, heh. Ale w boczną bojówek już się może zmieścić.
01-02-2011 14:21
~KRL

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
bo tak to już jest. typują krytycy - źle, typują dziennikarze - źle, typują czytelnicy w necie - źle.

niech zejdzie dobry bóg i wskaże w końcu właściwie. bo inaczej zawsze będzie źle.

jeżeli ilość fanów w necie nie mówi wam nic o popularności danego tytułu, to co ma o niej świadczyć? głosy krytyków, które zjebiecie? głosy dziennikarzy, którzy się nie znają? a jeżeli to kwestia pijaru - to co takiego zrobili autorzy Sherra czego nie zrobiła reszta?

tak czy siak - zawsze będzie niedobrze. i dobrze. bo byłoby nudno.
01-02-2011 22:29
Ystad
    @KRL
Ocena:
0
lubię to
02-02-2011 00:24
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
@KRL

A jest źle? Zawsze coś można poprawić. W przypadku tego plebiscytu całkiem sporo wskazały Kolorowe Zeszyty. Beacon linkował ten wpis.

Popatrz na tytuł plebiscytu "Komiks Roku". Porównaj z listą, z pudłem. Wszystko gra? Bo mi nie. Jak już pisałem- obiektywnie są lepsze komiksy, które są na liście niżej. Nie kwestionuję na pudle tylko "jedynki" OS.

PR Sheera? Skuteczny. Tylko prawda jest taka, że "głosowało się na tych 10 komiksów, które się znało". Bele zdaje się przytomnie tak właśnie skomentował wyniki. A Sheer mi się podobał, ale nie na tyle, żebym był w stanie wytłumaczyć sobie jego drugie miejsce.

@ Ystad:

to daj "punkcik" Karolowi ;-)
02-02-2011 16:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.