» Wieści » Opowieść o Genjim w komiksie

Opowieść o Genjim w komiksie

|

Opowieść o Genjim w komiksie

Wydawnictwo Kirin zapowiedziało, że pod koniec listopada ukaże się ich pierwszy komiks – będzi to stylizowana na mangę adaptacja klasycznej, japońskiej Opowieści o Genjim (Genji Monogatari).

Nie ma jeszcze detali dotczyących wydania. Premiera będzie mieć miejsce zapewne 25 listopada, ale może się to jeszcze zmienić.

Autorami komiksu są: Murasaki Shikibu (pisarka i poetka, która jako pierwsza spisała Opowieć... ok. 1008 roku), Inko Ai Takita (ilustrator o japosko-brytyjskich korzeniach) oraz Sean Michael Wilson (szkocki scenarzysta). Komiks wydano po raz pierwszy w USA, dzięki wydawnictwu Tuttle. 

Nota wydawcy:

Na początku XI wieku w Japonii arystokratka i dama dworu o pseudonimie Murasaki Shikibu stworzyła opowieść, która oczarowała cesarzową Shōshi i jej otoczenie – i nie przestaje fascynować do dzisiaj, uchodząc za pierwszą na świecie powieść psychologiczną.
Jej bohater, fikcyjny książę Genji, jest synem cesarza, lecz wskutek dworskich intryg zostaje pominięty w kolejce do tronu. Kiedy dorasta, wyróżnia się wśród arystokratów urodą, wdziękiem, wybornym gustem i rozmaitymi talentami – nic więc dziwnego, że serca dam w jego otoczeniu nie pozostają wobec niego obojętne. Jego własne życie uczuciowe jest jednak bardzo skomplikowane: choć chętnie wikła się w kolejne romanse, to do końca życia goni za cieniem swojej pierwszej ukochanej; nie zapomina również kobiet, które los odebrał mu przedwcześnie.

Opowieść o Genjim to coś więcej niż tylko romans czy zapis kolejnych podbojów kochanka idealnego. Jest przede wszystkim bogatym, wielowymiarowym obrazem życia elit dworskich w starożytnej Japonii, ich wierzeń, obyczajowości oraz kultury. Nie jest dziełem łatwym, nie tylko z powodu języka, w którym została spisana, lecz również za sprawą swojej długości (anglojęzyczne przekłady liczą ponad 1000 stron) oraz liczby bohaterów, którzy się w niej przewijają. Niniejsza mangowa adaptacja ma za zadanie ułatwić osobom spoza kręgu naukowego zapoznanie się z treścią tego monumentalnego dzieła.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fanpage wydawcy
Tagi: Kirin | Opowieść o Genjim


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.