» Wieści » Nowość: Star Wars Komiks #46

Nowość: Star Wars Komiks #46

26-08-2012 19:25 | Andman

Nowość: Star Wars Komiks #46
Nakładem wydawnictwa Egmont Polska ukazał się 46. zeszyt serii komiksowej Star Wars Komiks zatytułowany Kosmiczny wrak.


Opis wydawcy:

Dwumiesięcznik Star Wars Komiks przedstawia na 48 stronach zamknięte opowieści komiksowe z odległej galaktyki. W numerze 6/2012 znalazły się trzy historie.

MITOLOGIA
Autorem Kodeksu Jedi był długowieczny mistrz Odan-Urr, żyjący na tysiące lat przed wydarzeniami z filmów „Star Wars”, bohater komiksów z cyklu „Opowieści Jedi”. Kodeks głosi, że Jedi nie może ulegać emocjom ani wiązać się uczuciowo. Przypowieść, którą mistrz Qui-Gon Jinn przedstawia młodemu Obi-Wanowi, pokazuje, czym grozi złamanie tych podstawowych zasad.

POJEDYNCZA CELA
Główną rolę w tej historii, której akcja toczy się niedługo przed inwazją na Naboo, odgrywa pirat Nym, przedstawiciel znanej z porywczości rasy Feeorinian. W komiksie widzimy go w więzieniu, z którego później zdołał uciec, by przeżyć jeszcze liczne przygody. Miał propozycje współpracy ze strony Republiki, a później także Sojuszu Rebeliantów, obie jednak odrzucił, ceniąc sobie niezależność.

WRAK
Kilka miesięcy po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, kiedy to rozgrywa się ta opowieść, Boba Fett był już łowcą nagród o uznanej reputacji i miał na koncie zlecenia na rzecz najlepiej płacących pracodawców, takich jak Huttowie, w tym Jabba, a przede wszystkim – Imperium. Tym razem jednak misja ma charakter prywatny, chociaż dotyczy wraku gwiezdnego niszczyciela.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Egmont Polska
Tagi: Star Wars Komiks | Star Wars Komiks #46 | Star Wars Komiks #46 (6/2012): Kosmiczny wrak


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.