» Nowa plastelina

Nowa plastelina

Dodał: Maciej 'Repek' Reputakowski

Nowa plastelina
9.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Nowa plastelina
Scenariusz: Krzysztof Ostrowski
Rysunki: Krzysztof Ostrowski
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: marzec 2007
Liczba stron: 116
Format: B5
Oprawa: miękka, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 36,90 zł

%DANE%

Nowa Plastelina to już trzeci album z humorystycznymi komiksami Krzyśka Ostrowskiego, wokalisty znanego zespołu Cool Kids of Death, a także twórcy nagradzanych teledysków i animacji. Trzeci i zupełnie wyjątkowy. Po pierwsze zbiera on wszystkie Plasteliny stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat, m.in. dla pism Film, Playboy, Machina, czy Premiery. Po drugie, znajdą się też w tej trzeciej odsłonie wybrane przez autora najlepsze prace z pierwszej Plasteliny, dziś już na rynku niedostępnej. W sumie prawie 120 stron komiksów. Bardzo śmiesznych komiksów, dodajmy.

Ostrowski nie ogranicza się w nich do jednego rodzaju humoru i bombarduje czytelników wszelkimi jego odmianami. W Nowej Plastelinie znaleźć można żarty purnonsensowe, groteskowe, absurdalne oraz politycznie niepoprawne. Ich bohaterami mogą być zarówno zwierzęta, warzywa, męskie członki, kosmici, elektryczny czajnik, jak i przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, detektyw R., znana projektantka mody, czy europoseł. Dzieją się także w malowniczych miejscach - stacja benzynowa, telewizyjne studio, plaża dla naturystów w Darłowie czy tajemnicza Brokeback Mountain.

Specjalnie na potrzeby tego komiksu wstęp napisał znany showman i niezwykła telewizyjna osobowość - Szymon Majewski. A zaczyna się on tak: "Lektura rysunków Krzysztofa Ostrowskiego przyniosła mi wiele satysfakcji. Młody ambitny artysta z wielkim talentem posługuje się pędzlem i kredkami. Ze starannością mnicha zmiotką swego pędzla walczy o lepsze jutro polskiego komiksu. Pasją twórcy jest obserwacją otaczającego nas świata. Z niekłamaną radością stwierdzam, że pewne rzeczy widzimy podobnie. Na przykład żyrafy."

Źródło: Kultura Gniewu
Tagi: Nowa plastelina | Krzysztof Ostrowski


Czytaj również

Vis Comica Polonica
Czyli komiksy humorystyczne w Polsce
Cyberpunk 2077: Sny wielkiego miasta
Ziszczony koszmar przyszłości
- recenzja
Poprzez Wieki
Pamięciowa mikrocywilizacja
- recenzja
Kwestionariusze Komiksofonu
Czyli cykliczne wprowadzenie do kolejnych edycji
Chopin New Romantic
Jaki jest naprawdę
- recenzja
Kompot
City Stories 3,5
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.