» Wieści » Nominacje do Nagród Eisnera 2013

Nominacje do Nagród Eisnera 2013

24-04-2013 19:36 | Mały Dan

Nominacje do Nagród Eisnera 2013
Od 1988 roku podczas Międzynarodowego Konwentu Komiksowego (Comic-Con International) w San Diego w Kalifornii przyznawane są Nagrody Eisnera (The Will Eisner Comic Industry Award). W środowisku komiksowym uznawane są one za najważniejsze nagrody w branży - dlatego też często nazywa się je Oscarami Komiksu. Przedstawiamy listę komiksów i autorów nominowanych do nagrody w tym roku: Najlepsza krótka historia:
  • A Birdsong Shatters the Still, Jeff Wilson i Ted May, w Injury #4 (Ted May/Alternative)
  • Elmview, Jon McNaught, w Dockwood (Nobrow)
  • Moon 1969: The True Story of the 1969 Moon Launch, Michael Kupperman, w Tales Designed to Thrizzle #8 (Fantagraphics)
  • Moving Forward, drewscape, w Monsters, Miracles, & Mayonnaise (Epigram Books)
  • Rainbow Moment, Lilli Carré, w Heads or Tails (Fantagraphics)
Najlepszy zeszyt (one-shot):
  • Lose #4: The Fashion Issue, Michael DeForge (Koyama Press)
  • The Mire, Becky Cloonan (wydane przez autorkę)
  • Pope Hats #3, Ethan Rilly (AdHouse Books)
  • Post York #1, James Romberger i Crosby (Uncivilized Books)
  • Tales Designed to Thrizzle #8, Michael Kupperman (Fantagraphics)
Najlepsza seria kontynuowana:
  • Fatale, Ed Brubaker i Sean Phillips (Image)
  • Hawkeye, Matt Fraction i David Aja (Marvel)
  • The Manhattan Projects, Jonathan Hickman i Nick Pitarr (Image)
  • Prophet, Brandon Graham i Simon Roy (Image)
  • Saga, Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Image)
Najlepsza nowa seria:
  • Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline, i Braden Lamb (kaboom!)
  • Bandette, Paul Tobin i Colleen Coover (Monkeybrain)
  • Fatale, Ed Brubaker i Sean Phillips (Image)
  • Hawkeye, Matt Fraction i David Aja (Marvel)
  • Saga, Brian K. Vaughan i Fiona Staples (Image)
Najlepsza publikacja dla najmłodszych (do 7 lat):
  • Babymouse for President, Jennifer L. Holm i Matthew Holm (Random House)
  • Benny and Penny in Lights Out, Geoffrey Hayes (Toon Books/Candlewick)
  • Kitty & Dino, Sara Richard (Yen Press/Hachette)
  • Maya Makes a Mess, Rutu Modan (Toon Books/Candlewick)
  • Zig and Wikki in The Cow, Nadja Spiegelman i Trade Loeffler (Toon Books/Candlewick)
Najlepsza publikacja dla dzieci (8-12 lat):
  • Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline i Braden Lamb (kaboom!)
  • Amulet Book 5: Prince of the Elves, Kazu Kibuishi (Scholastic)
  • Cow Boy: A Boy and His Horse, Nate Cosby i Chris Eliopoulos (Archaia)
  • Crogan’s Loyalty, Chris Schweizer (Oni)
  • Hilda and the Midnight Giant, Luke Pearson (Nobrow)
  • Road to Oz, L. Frank Baum, adaptacja: Eric Shanower i Skottie Young (Marvel)
Najlepsza publikacja dla nastolatków (13-17 lat):
  • Adventure Time: Marceline and the Scream Queens, Meredith Gran (kaboom!)
  • Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies/Disney Hyperion)
  • Ichiro, Ryan Inzana (Houghton Mifflin)
  • Spera, vol. 1, Josh Tierney i inni (Archaia)
  • A Wrinkle in Time, Madeleine L’Engle, adaptacja: Hope Larson (FSG)
Najlepsza publikacja humorystyczna:
  • Adventure Time, Ryan North, Shelli Paroline i Braden Lamb (kaboom!)
  • BBXX: Baby Blues Decades 1 & 2, Jerry Scott i Rick Kirkman (Andrews McMeel)
  • Darth Vader and Son, Jeffrey Brown (Chronicle)
  • Naked Cartoonists, redakcja: Gary Groth (Fantagraphics)
Najlepsza publikacja cyfrowa:
  • Ant Comic, Michael DeForge
  • Bandette, Paul Tobin i Colleen Coover
  • It Will All Hurt, Farel Dalrymple
  • Our Bloodstained Roof, Ryan Andrews
  • Oyster War, Ben Towle
Najlepsza antologia:
  • Dark Horse Presents, redakcja: Mike Richardson (Dark Horse)
  • No Straight Lines: Four Decades of Queer Comics, redakcja: Justin Hall (Fantagraphics)
  • Nobrow #7: Brave New World, redakcja: Alex Spiro i Sam Arthur (Nobrow)
  • 2000 AD, redakcja: Matt Smith (Rebellion)
  • Where Is Dead Zero?, redakcja:Jeff Ranjo (Where Is Dead Zero?)
Najlepsza praca oparta na faktach:
  • Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller, Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies/Disney Hyperion)
  • The Carter Family: Don’t Forget This Song, Frank M. Young i David Lasky (Abrams ComicArts)
  • A Chinese Life, Li Kunwu i P. Ôtié (Self Made Hero)
  • The Infinite Wait and Other Stories, Julia Wertz (Koyama Press)
  • Marbles: Mania, Depression, Michelangelo & Me, Ellen Forney (Gotham Books)
  • You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart, C. Tyler (Fantagraphics)
Najlepszy album graficzny (nowy):
  • Building Stories, Chris Ware (Pantheon)
  • Goliath, Tom Gauld (Drawn & Quarterly)
  • The Hive, Charles Burns (Pantheon)
  • Unterzakhn, Leela Corman (Schocken)
  • You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart, C. Tyler (Fantagraphics)
Najlepszy album graficzny (wznowienie):
  • Cruisin’ with the Hound, Spain (Fantagraphics)
  • Ed the Happy Clown, Chester Brown (Drawn & Quarterly)
  • Everything Together: Collected Stories, Sammy Harkham (PictureBox)
  • Heads or Tails, Lilli Carré (Fantagraphics)
  • King City, Brandon Graham (TokyoPop/Image)
  • Sailor Twain, or The Mermaid in the Hudson, Mark Siegel (First Second)
Najlepsza adaptacja:
  • Chico and Rita, Fernando Trueba i Javier Mariscal (Self Made Hero)
  • Homer’s Odyssey, adaptacja: Seymour Chwast (Bloomsbury)
  • Richard Stark’s Parker: The Score, adaptacja: Darwyn Cooke (IDW)
  • Road to Oz, L. Frank Baum, adaptacja Eric Shanower i Skottie Young (Marvel)
  • A Wrinkle in Time, Madeleine L’Engle, adaptacja: Hope Larson (FSG)
Najlepsze wydanie archiwaliów - zbiór pasków:
  • Alex Raymond’s Flash Gordon and Jungle Jim, vol. 2, redakcja: Dean Mullaney (IDW/Library of American Comics)
  • Mister Twee Deedle: Raggedy Ann’s Sprightly Cousin, Johnny Gruelle, redakcja: Rick Marschall (Fantagraphics)
  • Percy Crosby’s Skippy, vol. 1, redakcja: Jared Gardner and Dean Mullaney (IDW/Library of American Comics)
  • Pogo, vol. 2: Bona Fide Balderdash, Walt Kelly, redakcja: Carolyn Kelly and Kim Thompson (Fantagraphics)
  • Roy Crane’s Captain Easy: The Complete Sunday Newspaper Strips, vol. 3, redakcja: Rick Norwood (Fantagraphics)
Najlepsze wydanie archiwaliów - komiks:
  • Crime Does Not Pay Archives, redakcja: Philip Simon i Kitchen, Lind & Associates (Dark Horse)
  • David Mazzucchelli’s Daredevil Born Again: Artist’s Edition, redakcja: Scott Dunbier (IDW)
  • Wally Wood’s EC Stories: Artist’s Edition, redakcja: Scott Dunbier (IDW)
  • Walt Disney’s Uncle Scrooge: Only a Poor Old Man, Carl Barks, redakcja: Gary Groth (Fantagraphics)
  • Young Romance: The Best of Simon & Kirby’s Romance Comics, redakcja: Michel Gagné (Fantagraphics)
Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego komiksu:
  • Abelard, Régis Hautiere i Renaud Dillies (NBM)
  • Athos in America, Jason (Fantagraphics)
  • Blacksad: Silent Hell, Juan Diaz Canales i Juanjo Guarnido (Dark Horse)
  • The Making of, Brecht Evens (Drawn & Quarterly)
  • Monsieur Jean: The Singles Theory, Philippe Dupuy i Charles Berberian (Humanoids)
  • New York Mon Amour, Benjamin LeGrand, Dominique Grange i Jacques Tardi (Fantagraphics)
Najlepsze amerykańskie wydanie azjatyckiego komiksu:
  • Barbara, Osamu Tezuka (Digital Manga)
  • A Chinese Life, Li Kunwu i P. Ôtié (Self Made Hero)
  • Naoki Urasawa’s 20th Century Boys, Naoki Urasawa (VIZ Media)
  • Nonnonba, Shigeru Mizuki (Drawn & Quarterly)
  • Thermae Romae, Mari Yamazaki (Yen Press/Hachette)
Najlepszy scenarzysta:
  • Ed Brubaker, Fatale (Image)
  • Matt Fraction, Hawkeye (Marvel); Casanova: Avaritia (Marvel Icon)
  • Brandon Graham, Multiple Warheads, Prophet (Image)
  • Jonathan Hickman, The Manhattan Projects (Image)
  • Brian K. Vaughan, Saga (Image)
  • Frank M. Young, The Carter Family (Abrams ComicArts)
Najlepszy pisarz/artysta:
  • Charles Burns, The Hive (Pantheon)
  • Gilbert Hernandez, Love and Rockets New Stories, vol. 5 (Fantagraphics)
  • Jaime Hernandez, Love and Rockets New Stories, vol. 5 (Fantagraphics)
  • Luke Pearson, Hilda and the Midnight Giant, Everything We Miss[/t] (Nobrow)
  • C. Tyler, You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart (Fantagraphics)
  • Chris Ware, Building Stories (Pantheon)
Najlepszy rysownik/inker:
  • David Aja, Hawkeye (Marvel)
  • Becky Cloonan, Conan the Barbarian (Dark Horse); The Mire (self-published)
  • Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
  • Sean Phillips, Fatale (Image)
  • Joseph Remnant, Harvey Pekar’s Cleveland (Zip Comics/Top Shelf)
  • Chris Samnee, Daredevil (Marvel); Rocketeer: Cargo of Doom (IDW)
Najlepszy malarz/ artysta multimedialny:
  • Brecht Evens, The Making Of (Drawn & Quarterly)
  • Juanjo Guarnido, Blacksad (Dark Horse)
  • Teddy Kristiansen, The Red Diary/The RE[a]D Diary (MAN OF ACTION/Image)
  • Lorenzo Mattotti, The Crackle of the Frost (Fantagraphics)
  • Katsuya Terada, The Monkey King vol. 2 (Dark Horse)
Twórca najlepszej okładki:
  • David Aja, Hawkeye (Marvel)
  • Brandon Graham, King City, Multiple Warheads, Elephantmen #43 (Image)
  • Sean Phillips, Fatale (Image)
  • Yuko Shimizu, The Unwritten (Vertigo/DC)
  • J, H. Williams III, Batwoman (DC)
Najlepszy kolorysta:
  • Charles Burns, The Hive (Pantheon)
  • Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
  • Brandon Graham, Multiple Warheads (Image)
  • Dave Stewart, Batwoman (DC); Fatale (Image); BPRD, Conan the Barbarian, Hellboy in Hell, Lobster Johnson, The Massive (Dark Horse)
  • Chris Ware, Building Stories (Pantheon)
Najlepszy liternik:
  • Paul Grist, Mudman (Image)
  • Troy Little, Angora Napkin 2: Harvest of Revenge (IDW)
  • Joseph Remnant, Harvey Pekar’s Cleveland (Zip Comics/Top Shelf)
  • C. Tyler, You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart (Fantagraphics)
  • Chris Ware, Building Stories (Pantheon)
Najlepsze czasopismo o komiksach:
  • Alter Ego, redakcja: Roy Thomas (TwoMorrows)
  • ComicsAlliance, redakcja: Joe Hughes, Caleb Goellner, and Andy Khouri
  • The Comics Reporter, redakcja: Tom Spurgeon
  • Robot Six, Comic Book Resources
  • tcj.com, redakcja: Timothy Hodler and Dan Nadel (Fantagraphics)
Najlepsza książka o komiksie:
  • The Art of Daniel Clowes: Modern Cartoonist, redakcja: Alvin Buenaventura (Abrams ComicArts)
  • Marie Severin: The Mirthful Mistress of Comics, Dewey Cassell (TwoMorrows)
  • Marvel Comics: The Untold Story, Sean Howe (HarperCollins)
  • Mastering Comics, Jessica Abel i Matt Madden (First Second)
  • Team Cul De Sac: Cartoonists Draw the Line at Parkinson’s, redakcja: Chris Sparks (Andrews McMeel)
  • Woodwork: Wallace Wood 1927–1981, redakcja: Frédéric Manzano (CasalSolleric/IDW)
Najlepsza publikacja edukacyjna/akademicka:
  • Autobiographical Comics: Life Writing in Pictures, Elisabeth El Refaie (University Press of Mississippi)
  • Comics Versus Art, Bart Beaty (University of Toronto Press)
  • Crockett Johnson & Ruth Krauss: How an Unlikely Couple Found Love, Dodged the FBI, and Transformed Children’s Literature, Philip Nel (University Press of Mississippi)
  • Lynda Barry: Girlhood Through the Looking Glass, Susan E. Kirtley (University Press of Mississippi)
  • The Poetics of Slumberland: Animated Spirits and the Animating Spirit, Scott Bukatman (University of California Press)
Najlepszy design wydania:
  • Building Stories, projekt: Chris Ware (Pantheon)
  • Dal Tokyo, projekt: Gary Panter and Family Sohn (Fantagraphics)
  • David Mazzucchelli’s Daredevil Born Again: Artist’s Edition, projekt: Randy Dahlk (IDW)
  • Mister Twee Deedle: Raggedy Ann’s Sprightly Cousin, projekt: Tony Ong (Fantagraphics)
  • Wizzywig, projekt: Ed Piskor i Chris Ross (Top Shelf)
Źródło: Strona internetowa Comic-Con
Tagi: The Will Eisner Comic Industry Award | San Diego | Nagroda Eisnera | Comic-Con International


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.