» Najczwartsza RP. Antylista Prezerwatora

Najczwartsza RP. Antylista Prezerwatora

Dodał: Maciej 'Repek' Reputakowski

Najczwartsza RP. Antylista Prezerwatora
4.71
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Najczwartsza RP. Antylista Prezerwatora
Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Przemysław Truściński
Wydawca: Gruner+Jahr Polska
Data wydania: listopad 2007
Liczba stron: 56
Format: A4
Oprawa: miękka, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 24,90 zł

%DANE%

Kuba Wojewódzki & Michał Figurski na stronach komiksu.

Czytelnik wyruszy z Wojewódzkim i Figurskim w pełną przygód podróż w oparach absurdu. A wszystko to rozgrywało się będzie w bliskich nam realiach choć w odległej przyszłości. Politycy, gwiazdy sceny muzycznej, aktorzy, bywalcy kronik towarzyskich - nikt z nich nie może czuć się już bezpieczny.

Kto powinien się bać? Kogo wezmą na tapetę? Komu pokażą, gdzie jego miejsce? Z kim spędzą noc? O kim powiedzą za dużo?

Kij w mrowisko wsadzili – Kuba Wojewódzki i Michał Figurski

Odbiorca – każdy wielbiciel dobrego komiksu, każdy z nieprzeciętnym poczuciem humoru, każdy fan duetu Wojewódzki & Figurski, każdy zdegustowany rzeczywistością, w której przyszło nam żyć, każdy, kto lubi być na czasie.

KUBA WOJEWÓDZKI

Urodzony w 1963 r. w Koszalinie dziennikarz muzyczny, felietonista, krytyk i krytykant, a przede wszystkim showman. Perkusista chałupnik. Założyciel pism Brum i Plastik, pojawiał się w wielu programach różnych stacji radiowo-telewizyjnych, by w końcu na psychicznych trupach uczestników programu Idol zbudować swoją popularność. Obecnie wykorzystuje ją w autorskim programie pod wiele mówiącym tytułem Kuba Wojewódzki w TVN, gdzie na mentalnych truchłach swoich tzw. "rozmówców" tworzy ironiczno-obrazburczą alternatywę dla poprawnych politycznie audycji okupujących eter. Podobno wiele osób kupuje Przekrój tylko dla jego felietonów. On na pewno.

Nieznany fakt - ma na drugie imię Władysław.

MICHAŁ FIGURSKI

Urodzony w 1973 r. prawdopodobnie libański agent, od wczesnej młodości związany z radiem. Na piątym roku studiów dziennikarskich otrzymał propozycję pracy w RMF FM, dla której przeniósł się do Krakowa. Prowadził popularne audycje m. in. POPlistę, którą osierocił by zostać dyrektorem programowym RADIA 94. Wprowadził tam niepodzielną, autokratyczną dominację muzyki rockowej. Po pewnym czasie antena dokonała serii fuzji i przekształciła się w ANTYRADIO, a Figurski odkrył przyjemność płynącą z podszywania się pod osoby i instytucje w celu siania zamętu i podejrzeń. Partneruje mu w tym K. Wojewódzki, a przedsięwzięcie nosi nazwę "Antylista".

Przemilczany dotychczas fakt – łowi ryby.

PRZEMYSŁAW 'TRUST' TRUŚCIŃSKI

Jeden z najzdolniejszych polskich rysowników komiksowych, nie tylko wg własnej strony internetowej. Urodzony w 1970 r. Rysownik reklamowy, storybordzista, absolwent wydziału grafiki łodzkiej ASP. Człowiek legendai instytucja, co subtelnie podkreśla pseudonimem TRUST. Niestrudzony animator i celebrant uroczystości, przecinał niejedną wstęgę w kraju i zagranicą, zdobywał nagrody na Łódzkim Festiwalu Komiksowym. Kompilował antologie: Komiks kontra AIDS oraz 44 dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Rysował dla Machiny, Newsweeka, Playboya i Faktu.

Zaskakujący fakt - na starych zdjęciach przypomina Zbigniewa Ziobrę.

TOBIASZ PIĄTKOWSKI

Urodzony w 1979 r. z wykształcenia architekt acz
niepraktykujący. Jeszcze na studiach publikował na łamach, a po zamknięciu łamów już samoistnie popularną serię komiksową 48 stron z R. Adlerem. Sukces bohaterów wyniósł autorów na szczyty sławy czyli obdarował uwielbieniem ok. 25 nastolatków przedkładających komiks nad zajęcia wf-u. Współpracował z największymi wydawnictwami w branży, zdobył nagrodę KORAKA dla najlepszego scenarzysty, tworzy komiks internetowy. W sekrecie pisuje komiksy dziecięce i do pism dla dorastających dziewcząt, także na rynek turecki. Pracuje jako conceptual designer.

Krępujący fakt - zbiera Transformersy.

GRATULUJEMY!!!
Właśnie dowiedzieli się Państwo o największej prowokacji w historii KOMIKSU.

Źródło: Magdalena Chorębała

Galeria

Najczwartsza RP
Tagi: Najczwartsza RP. Antylista prezerwatora | Tobiasz Piątkowski | Przemysław Truściński


Czytaj również

Bazyliszki #1
Paryż północy, polityka i przestępcy
- recenzja
Rozmawiamy z twórcami komiksu
O wplataniu mitów w projekty modernizacyjne UE
- wywiad
Blok komiksowy na wrocławskich Dniach Fantastyki 2014
Komiks na pałacowych salonach
- recenzja
Złote Kurczaki 2013
Bez numeru ISBN
- recenzja
Komiks W-wa
Dusze miasta
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Ystad
    ciekawa okładka
Ocena:
0
nie lubie Pana K.W. ale komiks chyba trzeba bedzie nabyc
04-10-2007 08:52
~Bamberski

Użytkownik niezarejestrowany
    Kij w mrowisko:)
Ocena:
0
Kto powinien się bać kogo? Na pewno mniejszość powinna się bać większości.

Ja powinienem się bać. Kaczuchy, choć ich nie lubie tak samo jak tuska, też powinny się bać.

Większość twierdzi, że tusk jest ok a kaczuchy to dyktatura, są bee. Stało się nawet modne pokazywanie jakim się jest inteligentnym krytykując kaczuchy, "walcząc z dyktaturą" itp.

Jest powszechnie wiadomo, że w Polsce nie ma korupcji a blida była dziewicą zastraszoną prze ssmanów z ABW. Jest powszechnie wiadome, że liberalizm gospodarczy i moralny to jedyna droga, w końcu tak sądzi większość.

Zawsze dobrą drogą na zarobienie na sztuce było wysługiwanie się władzy. W przypadku demokratycznym - większości. Idzie zarobić na tym komiksie jak sądzę.

Nie kupię go jednak bo to samo mogę usłyszeć w telewizji, w każdym niemalże programie satyrycznym albo przeczytać w wyborczej.
Czekam na komiks, który pokaże wałki tuska. Np. tusk agent CIA to dobry pomysł. Czekam na komiks, który idzie pod prąd i powie coś innego niż telewizja i większość.
Wiecie dlaczego? Bo większość zawsze nie ma racji. Bo to co mówi większość jest nudne.

Na razie spadam. Odezwę się jak poparcie PO spadnie do 13 procent, w końcu efekt tej propagandy nie będzie trwał wiecznie. Nie sądźcie też, że do następnych wyborów znów stanie tyle osób, że ponownie miast wydawać pieniądze na inwestycje można je będzie wydać na propagandę głosowania i społeczeństwo znów tak masowo się na nią złapie. Pozostała jedna droga. Zrealizować cud gospodarczy proroka-cudotwórcy tuska albo oddać władzę za parę lat z 15 procentowym poparciem.

Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach sztuka stała się wyłącznie narzędziem propagandy, że już nikt nie używa jej do wniesienia do społeczeństwa nowych myśli. Nawet raperzy (mieszko) śpiewają o polityce i lubią tuska. Błeeeee:(
08-11-2007 16:56
M.S.
    @Bamberski
Ocena:
0
W takim razie kto ma rację? I co to jest ta racja? Najlepszy możliwy sytem rządów? Do czego? Pytam tak z ciekawości.

PS: A robienie z Tuska agenta CIA byłoby po prostu szukaniem taniej sensacji.
13-11-2007 22:04
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Jeżeli ktoś chce skasować demokracje, to mało dziwne, że ludzie przeciwnej opcji się burzą, nic w tym dziwnego.

Żarty z Tuska? Proszę bardzo, jeżeli będą zabawne. Te z Kaczorów też są często na bardzo niższym poziomie, ale np. takie strony są zabawne i przy okazji osadzone w rzeczywistości :)

Wojewódzki jest dla według mnie żałosny, ale część ludzi go lubi, to kupią.
13-11-2007 23:43
turucorp
   
Ocena:
0
Jednemu przeszkadza, ze komiksy sa "zbyt artystyczne", drugi zas wszedzie widzi tylko komiksy propagandowe.
O co tu, kurde, chodzi?
To jakas kolejna prowokacja?
Czy moze czesc czytelnikow komiksow w tym kraju naprawde ma jakies klapy na oczach?
14-11-2007 08:46
~Bamberski

Użytkownik niezarejestrowany
    Kiepsko
Ocena:
0
Owczy pęd. Popularność tuska to owczy pęd. Za 4 lata chłopcy tusk odda władzę albo i nawet ratować się na szalupie będzie musiał (uw-po) nowej partyjce stworzonej po to by dalej promować "wybitnych polityków". Widzieliście kiedyś inny scenariusz?

Tak zdawkowo się odnosicie do tego tekstu. Nikt nie traktuje go jako całość. Króciutkie odpowiedzi.;)

Nie ma co podawać przykładów, że są żarty z tuska bo jest ich nieporównywalnie mniej niż z kaczuch. Media manipulują więc wynikiem wyborów poza kampanią.

rincewind bpm:Jak to chce skasować demokrację? Kto to powiedział? Bo to slogan, są na to jakieś dowody? Czy tylko ten frazes?

Turucorp: Klapy na oczach? Bardzo ładnie zacząłeś.:D To ma być jakaś prowokacja? Ty tu cierpisz dla prawdy? Drogi "pozbawiony klap":D Prawdy, w której "jest dobrze" i "nie ma propagandy"?;D Takiej dziennikowej? O jakich komiksach mówisz: zbyt artystyczne? Chyba nie o tym?

Dodam. Żartowanie z kaczek komiksem to amoralny szit. Kaczki nie robią komiksów więc nie mogą podobnym "dziełem" odpowiedzieć. A może powinni zelżyć autorów tego wspaniałego komiksu w orędziu do narodu? Wtedy będzie sprawiedliwie, oni też na krytykę kaczek nie będą mogli odpowiedzieć.

Poniżej krytyki. Sztuka propagandowa. Zaprzęgnięta do polityki i tylko w niej znajdująca oparcie. Czy ci panowie wydali już jakieś inne komiksy? Chyba nie. Tylko to? I to nie jest propaganda?

O nie! Jak mam na słowo imć Turka uwierzyć, że to nie propaganda to wolę już słowo Greka.:D
14-11-2007 22:17
Repek
    @Od moderatora
Ocena:
0
Proszę nie dostarczać mi pracy.

Pozdrawiam, kłaniam
15-11-2007 13:26
~kolo

Użytkownik niezarejestrowany
    Znając tempo pracy Truścińskiego
Ocena:
0
to komiks zaczął on rysować jeszcze za czasów AWSu:)
18-11-2007 20:05
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Rozumiem tych dwóch chłopaków.Świetnie oddają prawdę.Kukiz nie jest agentem i niech będzie z tego dumny.Ciekawe,czy on ,jako osoba nadużywająca ,wie co mówi.
Dla jasności -jestem osobą apolityczną.Chcę widzieć Polskę zmierzającą ku lepszej przyszłości.Dość już pogrzebów Kopernika,Sikorskiego etc.Lepiej przeznaczyć te środki na leczenie chorych i głodujących dzieci.Nie ma znaczenia fakt,czy Kopernik był(a) kobietą,czy też nie.Pan Kukizmoże jeszcze wykorzystać parasol!!!
28-06-2010 12:26
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Polacy ginęli ,giną i będą ginęli.Dlaczego nikt nie pomyślał o tablicy upamiętniającej ofiary Oświęcimia?Czy te ofiary nie zasługują na Wawel?Wśród nich był przecież ,św.M.Kolbe!!!Patriota nie musi o tym informować ,a za wzniosłe patriotyczne czyny i więzienie nie domaga się pieniędzy od Skarbu Państwa.Prawdziwy patriota sprząta np.miejsca upamiętniające śmierć ofiar II.W.Św.,które są punktem zbornym traperów ,załatwiających tam potrzeby fizjologiczne.Te obeliski-czyli WC,znajdują się na naszych osiedlach.Dlaczego frekwencję na uroczystościach patriotycznych zapewnia młodzież szkolna-robi to niechętnie.
28-06-2010 12:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.