» Wieści » Nagle comics! Pierwsze zapowiedzi nowego wydawcy

Nagle comics! Pierwsze zapowiedzi nowego wydawcy

11-02-2023 17:11 | Daga 'Tiszka' Brzozowska

Nagle comics! Pierwsze zapowiedzi nowego wydawcy

W piątek 10 lutego nowe komiksowe wydawnictwo na naszym polskim rynku oficjalnie przywitało czytelników i przedstawiło swoje zapowiedzi na 2023 rok.

Nowe wydawnictwo wywołało spore poruszenie w światku komiksu. Już w styczniu All Comics Are Beautiful informowało, że możliwe jest powstanie takowego, dodając, że działać w nim ma Krzysztof Ostrowski, który do końca listopada był redaktorem naczelnym Non Stop Comics.

Teraz mamy konkretną listę tytułów, których możemy wyczekiwać. Nie ma jeszcze dat premier ani polskich okładek tych albumów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Opisy pochodzą z fanpage'a wydawcy oraz ze stron dystrybutorów.

Si Spurrier, Matias Bergara & Mateus Lopes – Step By Bloody Step

 

JEST PEWNA DZIEWCZYNA. Nie pamięta nawet jak się nazywa. JEDYNE CO MA, TO STRAŻNIK. To opancerzony olbrzym, który chroni ją przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami. RAZEM PRZEMIERZAJĄ NIEZWYKŁY ŚWIAT FANTAZJI. Jeśli zejdą ze ścieżki, wzmaga się wiatr, zmuszając ich do dalszej wędrówki. Dlaczego? Dziewczyna nie wie, ale przed nią jest coś gorszego niż dzikie zwierzęta i bandyci. PELNA POKUS CYWILIZACJA, wystawi ich więź na próbę.

Komiks ukaże się w wydaniu powiększonym.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Daniel Warren Johnson – Do a PowerBomb

 

Tłumaczy Marceli Szpak. Trochę The Wrestler, troche Lastman, ale przede wszystkim Daniel Warren Johnson, którego niezwykle oryginalny autorski styl (rysunek i scenariusz) mogliście już poznać w Wonder Woman: Martwa Ziemia. Bohaterka jest zawodową zapaśniczką – której los zmienia się diametralnie, gdy zgadza się na propozycję opętanego pasją do wrestlingu… nekromanty.

Ed Brubaker, Marcos Martin – Friday

 

Tego twórcy nie trzeba przedstawiać. Tym razem w konwencji kryminał/horror/young adult. Rysunki Marcos Martin, tłumaczy Paulina Braiter.

Friday Fitzhugh spędziła swoje dzieciństwo na rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i poznawaniu okultystycznych sekretów razem ze swoim przyjacielem Lancelotem Jonesem, najmądrzejszym chłopcem na świecie. Gdy po latach Friday wraca do domu na święta, znów spotyka się z Lance’em i odkrywa, że w ich rodzinnym mieście dzieje się coś dziwnego…

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Darwyn Cooke, Richard Stark – Richard Stark’s Parker: The Martini Edition

 

Reedycja jednej z najlepszych serii komiksowych ever. 2 tomy, nowe tłumaczenie (Paweł Bulski), mocno powiększony format, sztywna okładka (u nas obwoluta zamiast slipcase’a), masa materiałów dodatkowych. 

Wewnątrz powinny się znaleźć dwie pierwsze części komiksów o Parkerze, mężczyźnie poszukującym zemsty po tym, gdy jego partner w przestępstwie oraz żona zdradzają go podczas skoku. Są to The Hunter oraz The Outfit. Zagraniczny wydawca podaje, że materiałów dodatkowych jest około 65 stron – czy tak będzie w wersji polskiej, zobaczymy.

Geoff Johns, Gary Frank & Brad Anderson – Geiger

 

Lata po tym jak wojna nuklearna zniszczyła naszą planetę, wyjęci spod prawa ocalali wakczą o przetrwanie na radioaktywnych pustkowiach. Na zatrutej równinie żyje człowiek, którego obawiają się nawet najtwardsi. Niektórzy nazywają go Joe Glow, inni znają go jako Meltdown Man, a dla reszty jest po porostu… Geigerem.

Geoff Johns, Gary Frank & Brad Anderson – Junkyard Joe

 

Seria o nietypowych bohaterach, pojawiających się i znikających w mroku dziejów, bez śladu informacji o ich tożsamości. Ale by powstrzymać Wielkie Zło, ich historie muszą zostać opowiedziane. Oto Nienazwani walczący w Nieznanej Wojnie…

Po więcej informacji zapraszamy na profil wydawcy.

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fanpage wydawcy
Tagi: Nagle Comics


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.