» Wieści » Mroczny Rycerz Gotham w serwisie YouTube

Mroczny Rycerz Gotham w serwisie YouTube

|

Mroczny Rycerz Gotham w serwisie YouTube

21 lipca 2023 r. w Księgarni pod Globusem w Krakowie miało miejsce spotkanie z Michałem Chudolińskim, autorem książki Mroczny Rycerz Gotham. Jest to zbiór esejów opowiadających o jednej z najważniejszych postaci świata DC Comics, czyli Batmana. Nagranie z tego spotkania będzie można znaleźć w serwisie YouTube pod linkiem. Premierę materiału zaplanowano na godz. 18:00, 21 sierpnia bieżącego roku.

W książce zarówno komiksy, jak i filmy poddane zostały analizie, prowadzonej zwłaszcza przez pryzmat aparatu poznawczego socjologii dewiacji. To również spojrzenie na postać Człowieka Nietoperza w dobie politycznej poprawności, pozwalające na odkrycie, w jaki sposób progresywizm zmienia wymowę jednego z najbardziej znanych bohaterów literackich i transmedialnych.

Michał Chudoliński – krytyk komiksowy i filmowy. Prowadzi w Collegium Civitas zajęcia z zakresu amerykańskiej kultury masowej, ze szczególnym uwzględnieniem komiksów. Pomysłodawca i redaktor prowadzący bloga „Gotham w deszczu”. Polski korespondent ogólnoświatowego magazynu The Comics Journal. Współzałożyciel i członek rady nadzorczej Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Współtworzył takie tytuły, jak Kultura popularna, Literatura i Kultura Popularna oraz International Journal of Comic Art.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: POP 90
Tagi: Batman | Księgarnia pod Globusem | Michał Chudoliński


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.