Pamięć zwana imperium
» Miś Misza #1: Oxygenesis

Miś Misza #1: Oxygenesis

Dodał: Jarosław 'beacon' Kopeć

Miś Misza #1: Oxygenesis
5.5
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Miś Misza #1: Oxygenesis
Scenariusz: Paweł Kłudkiewicz
Rysunki: Paweł Kłudkiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: kwiecień 2010
Liczba stron: 48
Format: 21,5x29 cm
Oprawa: twarda, kolorowa
Druk: kolorowy
Cena: 35 zł

Przyjmijmy, że dzieje świata to jeden rok. Około kwietnia pojawiają się pierwsze rośliny. Szesnastego grudnia – dinozaury. A dziesięć dni później, 26 grudnia, pterodaktyle i spółka schodzą z areny dziejów. Potem jest parę dni spokoju, a zaledwie dwie minuty przed północą na scenę wkracza człowiek. Przedstawiona historia ma miejsce zaledwie parę sekund przed końcem roku, czyli końcem świata. Dwie minuty sławy, które przypadły ludzkości, właśnie mijają. Mamy rok 2107. Świat został opanowany przez wielkie korporacje, inżynierię genetyczną, mutacje międzygatunkowe i reality-show na śmierć i życie. Powszechne stały się choroby popromienne, azotany w wodzie pitnej, ulepszacze do pieczywa oraz aromaty i smaki identyczne z naturalnymi. Cały świat opanowały zamęt i wariactwo.

Czy rzeczywiście cały? Temu szaleństwu nie poddało się przecież jeszcze kilka szarych komórek w głowie pewnego osobnika. Gdzieś w pustynnej Eurabii, w rezerwacie dla nosicieli genów, siedzi w zamknięciu Miś Misza – ostatnia nadzieja dla tej planety. Wielka nadzieja kudłatych… Przed państwem debiutancki komiksowy album młodego polskiego rysownika – Pawła Kłudkiewicza.


O autorze:

Paweł 'Pawka' Kłudkiewicz urodził się w 1978 roku Warszawie. Jest z wykształcenia architektem, pracuje jako rysownik i ilustrator. Pierwsze komiksy zaczął rysować w wieku 26 lat, debiutował zaś w Antologii Piłkarskiej (Kultura Gniewu – 2005). Współpracował m.in. z Focusem, Lampą i portalem Babaryba.pl. Jego prace były prezentowane na wystawie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksowego w Łodzi oraz na wystawach indywidualnych w Warszawie i Olsztynie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest globalnym patriotą, miłośnikiem backpackingu ze szczególnym uwzględnieniem Azji.

Miś Misza jest jego pierwszym komiksem. Świat w nim przedstawiony to mieszanka klimatu cyberpunk, historii spod znaku Agenta 007 oraz uwielbienia autora dla klasycznego francuskiego komiksu spod znaku Asteriksa czy Valeriana.

Źródło: Egmont Polska

Galeria

Tagi: Miś Misza | Paweł Kłudkiewicz | Miś Misza #1: Oxygenesis


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.