» Recenzje » Marvel Now! 2.0 (wyd. zbiorcze): Thanos. Tom 2

Marvel Now! 2.0 (wyd. zbiorcze): Thanos. Tom 2


wersja do druku
Marvel Now! 2.0 (wyd. zbiorcze): Thanos. Tom 2
Thanos nie bez powodu dochrapał się miana Szalonego Tytana. Nie dziwi zatem, że znalazł się scenarzysta, który pisząc o fioletowym antagoniście, pozwolił sobie na dodanie do fabuły wszelkich elementów, jakie przyszły mu do głowy – nawet tych najbardziej zwariowanych.

Za sterami zeszytów składających się na drugi tom Thanosa Donny Cates zastąpił Jeffa Lemire'a. Po napisanym przez Catesa, nieudanym Doktorze Strange’u #04, powątpiewałem, czy zmiana przysłuży się Szalonemu Tytanowi. Choć ten w wersji Lemire’a miał swoje problemy, to jednak Kanadyjczyk czerpał garściami z fundamentalnych cech postaci i przekuł je w kilka zapadających w pamięć momentów, na czele z żebraczą tułaczką Thanosa czy spotkaniem z trybunałem. Jednak to dopiero następca Lemire’a na dobre zabawił się życiorysem tytułowego bohatera, dostarczając czytelnikom wysokooktanowej jazdy bez trzymanki. I to w momencie, gdy we wszechświecie pozostał już niemal tylko Szalony Tytan.

Thanos pozostaje przekonany o swojej wielkości i uważa, że przejęcie władzy we wszechświecie to tylko kwestia czasu. Los płata jednak figle nawet najpotężniejszym istotom – na drodze tytana pojawia się Cosmic Ghost Rider i przenosi go w przyszłość, gdzie spotyka się ze starszym sobą. Co spotka Thanosa? I dlaczego wzywa samego siebie z przeszłości? Jaką rolę odgrywa Ghost Rider, nieszczególnie zachwycony znalezieniem się w tak groźnym towarzystwie?

Donny Cates przykuwa uwagę od samego startu ponad 250-stronicowego tomu. Cięty język dotkniętego obłędem Ghost Ridera dobrze uzupełnia mrukliwość obu Thanosów, z kolei ich konfrontacja i przewijający się motyw kultu kobiecej emanacji Śmierci skutecznie zachęcają do zagłębienia się w lekturę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Na kolejnych stronach czeka nas przednia zabawa, gdyż Cates właśnie na tym się koncentruje – podróże temporalne to pretekst do wywrócenia życiorysów paru postaci z Ghost Riderem i Thanosem na czele, ponieważ pozostali bohaterowie nie mają tu wielkiego znaczenia, nawet jeśli mowa o potężnym Galaktusie. Spięcia pomiędzy oboma tytanami, próby powstrzymania dopiero rodzących się morderczych skłonności Thanosa i w końcu zakręcone losy Ghost Ridera czynią z tego komiksu smaczną pożywkę dla złaknionych superhero bez pretensji do bycia czymś więcej niż efektowną rozrywką.

Słabiej od scenariusza prezentuje się warstwa graficzna, ale warto rozgraniczyć przyjemne dla oka, posępne i kiedy trzeba nakreślone z rozmachem, prace Briana Shawa pokolorowane z wyczuciem przez Antonio Fabela, od rysunków Dylana Burnetta, którego grube linie i skłonność do karykaturalizowania mimiki bohaterów wypadają blado.

Drugi tom Thanosa zaskakuje lekkością, z jaką Cates prowadzi efektowną i przyjemnie zwariowaną fabułę opartą na okrucieństwie Thanosa i szaleństwu Ghost Ridera. Jeden z lepszych, lekkich oraz typowo rozrywkowych komiksów ostatnich miesięcy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.0
Ocena recenzenta
7
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Thanos #2
Scenariusz: Donny Cates
Rysunki: Dylan Burnett, Geoff Shaw
Kolory: Antonio Fabel
Seria: Thanos, Marvel Now! 2.0
Wydawca: Egmont Polska, Egmont
Data wydania: 14 kwietnia 2021
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Format: 167x255 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328150003
Cena: 79,99 złCzytaj również

Strażnicy Galaktyki #01: Ostatnie wyzwanie
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
- recenzja
Avengers. Bez drogi do domu
Droga jest, ale trzeba ją wpierw znaleźć.
- recenzja
Deadpool Classic #10
O tym, jak źle można prowadzić historię
- recenzja
Venom #1
Kiedy jeden symbiot to za mało
- recenzja
Amazing Spider-Man #01: Powrót do korzeni
Szczęście na odwrót
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.