» Recenzje » Marvel Now! 2.0 Avengers #5: Tajne Imperium

Marvel Now! 2.0 Avengers #5: Tajne Imperium


wersja do druku

Coś się kończy, coś się zaczyna

Redakcja: Agata 'aninreh' Włodarczyk

Marvel Now! 2.0 Avengers #5: Tajne Imperium
Po II Wojnie Domowej, a także I Wojnie Kanga, przyszła pora na kolejną ciężką przeprawę dla nowych Avengersów. Osłabieni przez odejście Milesa Moralesa, Kapitan Marvel i Nova muszą stawić czoło nowemu wrogowi tym razem komuś bliskiemu.

Kapitan Ameryka okazał się agentem Hydry i podstępem przejął władzę w Stanach Zjednoczonych. Niewiele brakowało, aby za pomocą magicznej kostki odmienił całą rzeczywistość. Na szczęście tyran został obalony. Niemniej ziemscy superbohaterowie zaangażowani w konflikt ponieśli ogromne straty. Sam Wilson i jego Avengersi również muszą się pozbierać po trudnych wydarzeniach.

Avengers #5: Tajne Imperium jest albumem, któremu daleko do pozycji ciekawej. To mieszanka chaotyczna dla każdego, kto nie zna wydarzeń z Tajnego Imperium. Znajdziemy w nim, między innymi kilka rozdziałów z Victorem Von Doomem, postanawiającym zastąpić Iron Mana w szeregach Avengers i odkupić swoje winy, a także pojedynczy epizod z Thor wysłaną do innego wymiaru.

Piątemu tomowi Avengersów brak jednak konkretów. Epizod z Gromowładną wydaje się niepotrzebnym przerywnikiem, z kolei rozdziałom z Doomem brakuje ciekawszej fabuły. W drugim przypadku mamy wręcz do czynienia z wydarzeniami mniej znaczącymi i bliżej im do tzw. „zapychaczy” przez wzgląd na powierzchowność narracji. O dziwo najlepiej wypada inna historia zawarta w tym tomie, którą znajdziemy w materiałach pierwotnie pochodzących z Avengers: Unleashed vol.2 – Secret Empire. Wracamy w niej do momentu, kiedy Kapitan Ameryka dokonywał przewrotu w Stanach Zjednoczonych, a utworzeni przez niego nowi (źli) Avengersi wykonywali tajną misję.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Ważny pozostaje jeszcze jeden zeszyt – ostatni. Wydarzenia w nim zawarte rozgrywają się po zakończeniu Tajnego Imperium i Amazing Spider-Man. Globalnej Sieci - Upadku Imperium. Jest to chyba najbardziej wyróżniająca się historia z całego albumu, posiadająca całkiem udane dialogi, pozwalająca Avengers ponownie zacisnąć więzy przyjaźni i zaufania po ciężkich chwilach w reżimie Kapitana Ameryki. Co, biorąc pod uwagę liczbę wewnątrzgrupowych podziałów, było im bardzo potrzebne.

Zawarte w albumie historie mimo wszystko nie powalają, a przede wszystkim nie zachęcają do dalszego czytania serii. Nie wykluczone, że w Zderzeniu Światów (tom szósty) poziom zostanie podniesiony, nigdy nie wiadomo. Może i Avengers. Tajne Imperium zamyka wątki z albumu Tajne Imperium, ale nie jest to zamknięcie, jakiego mógłby oczekiwać czytelnik.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
4.5
Ocena recenzenta
4.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Avengers #05: Tajne Imperium
Scenariusz: Mark Waid, Jeremy Whitley
Rysunki: Phil Noto, Mike del Mundo
Seria: Marvel Now! 2.0, Klub Świata Komiksu, Avengers, Tajne Imperium
Wydawca: Egmont Polska, Egmont
Data wydania: sierpień 2020
Kraj wydania: Polska
Tłumaczenie: Marek Starosta
Liczba stron: 108
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788328196612
Cena: 39,99 zł
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Kraj wydania oryginału: Stany ZJdnoczoneCzytaj również

Avengers. Nie poddamy się
Gdzie jest Ziemia?
- recenzja
Avengers. Bez drogi do domu
Droga jest, ale trzeba ją wpierw znaleźć.
- recenzja
Avengers #03: Wojna wampirów
Czy naprawdę trzeba niszczyć obraz Draculi?
- recenzja
Hawkeye. Kate Bishop
Do boju Kate Bishop!
- recenzja
Avengers #01: Ostatnia fala
A więc kto jest silniejszy?
- recenzja
Ultimate Spider-Man (wyd. zbiorcze) #08
Spadek formy?
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.