» Wieści » MFKiG odpowiada komiksiarzom

MFKiG odpowiada komiksiarzom

15-03-2013 17:09 | Maciej 'Repek' Reputakowski

MFKiG odpowiada komiksiarzom
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odpowiedzieli fanom i twórcom, którzy gorąco zareagowali na informację o zmianie formuły konkursu na krótką formę komiksową.

Na Facebookowym profilu MFKiG ukazało się następujące oświadczenie:

W związku z toczącą się dyskusją na temat tegorocznej edycji konkursu na krótką formę komiksową przede wszystkim informujemy, że edycja w zaproponowanym kształcie to przedsięwzięcie jednorazowe. W 2014 roku konkurs odbędzie się na starych zasadach.

Od lat MFKiG i "Contur" wiele uwagi poświęcają na edukację związaną z komiksem czy prowadzoną za pomocą komiksu. Wszystkie dotychczasowe edycje konkursu dla dzieci i młodzieży, odbywajace się przy okazji festiwalu, miały określony temat i odbywały się pod patronatem chociażby UNICEF czy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

W 2012 roku "Contur", szukając kolejnych możliwości na działania edukacyjne, skierowane nie tylko do najmłodszych, nawiązał współpracę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki czemu - w ramach programu edukacji ekonomicznej prowadzonego przez NBP - udało się zorganizować konkurs "Prawdy i mity o obrocie bezgotówkowym".

Z przyczyn organizacyjnych, technicznych i finansowych nie jesteśmy w stanie przeprowadzić dwóch konkursów na krótką formę komiksową, dlatego postawiliśmy w tym roku na konkurs edukacyjny. Mamy nadzieję, że taka formuła nie będzie ograniczeniem dla twórców, a - tak jak i dla nas - wyzwaniem. Bardzo dziękujemy za wszystkie Wasze uwagi, są dla nas niezwykle cenne. No i zachęcamy do udziału w konkursie.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: MFKiG na Facebooku
Tagi: MFKiG w Łodzi | MFKiG | 24. MFKiG | Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
No i wszystko wiadomo. Będziemy mieli jednorazowy drugi konkurs na komiks ekonomiczny. FOR nie będzie miał wątów? :D
15-03-2013 18:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.