» Wieści » Lore Olympus zapowiedziane po polsku

Lore Olympus zapowiedziane po polsku

03-11-2022 22:36 | Daga 'Tiszka' Brzozowska

Lore Olympus zapowiedziane po polsku

Lore Olympus, najpopularniejszy webtoon na Zachodzie, ukaże się w Polsce w formie papierowej. Premiera – 9 listopada.

Wydawnictwo You & Ya – imprint wydawnictwa Muza – wyda po polsku komiks Rachel Smythe Lore Olympus. To specyficzna publikacja – tytuł zadebiutował online w 2018 roku na platformie Webtoon, pod autorskim pseudonimem "usedbandaid". Zdobył ogromna popularność, był też nominowany do Eisnera ("komiksowego Oscara"), Hugo czy Ringo, wygrał też plebiscyt na komiks roku w serwisie Goodreads, największym forum zrzeszającym czytelników książek z całego świata. Komiks to retelling historii Hadesa i Persefony.

Nota wydawcy:

Co bogowie robią w wolnym czasie? Takie pytanie mogłaby zadać sobie Persefona, młoda bogini wiosny. Jej matka, Demeter, wychowywała ją w królestwie śmiertelników, więc dziewczyna nie wie, czego spodziewać się po mieszkańcach Olimpu. Teraz po raz pierwszy w życiu będzie miała okazję ich poznać – zamieszka wśród nich, ucząc się, jak stać się uświęconą dziewicą. Młoda i naiwna bogini musi zrozumieć zagmatwaną politykę i związki, które rządzą Olimpem. Nie wie, że na swojej drodze spotka kogoś wyjątkowego...

Lore Olympus to pełen zwrotów akcji, niezwykle emocjonalny retelling jednego z najsłynniejszych greckich mitów. Ta zaskakująco wnikliwa i romantyczna powieść graficzna nie bez powodu zdobyła Nagrodę Eisnera. Przenosi grecki panteon we współczesność i podejmuje tematy, które na co dzień dotykają młodych dorosłych: samodzielności, walki o swoje miejsce w świecie, przemocy i próby poradzenia sobie z wywołaną przez nią traumą.

Komiks ma liczyć 384 kolorowe strony, cena okładkowa to 149,90 zł.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydawcy
Tagi: Lore Olympus | Lore Olympus #1 | Rachel Smythe | You & YA | Wydawnictwo Muza


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kaworu92
   
Ocena:
0

Cena zaporowa xD Tym bardziej, że można za darmo czytać w necie... :-P

04-11-2022 12:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.