» » Księżniczki, cesarze i mandaryni. Turandot Giacomo Pucciniego

Księżniczki, cesarze i mandaryni. Turandot Giacomo Pucciniego

Księżniczki, cesarze i mandaryni. Turandot Giacomo Pucciniego
%DANE%

Włoski festiwal komiksu Lucca Comics & Games we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu w Łodzi zaprasza polskich rysowników do wzięcia udziału w konkursie na ilustracje pt. Księżniczki, cesarze i mandaryni. Turandot Giacomo Pucciniego.

Konkurs upamiętnia 150 rocznicę urodzin znakomitego włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. Akcja opery jego autorstwa rozgrywa się w Pekinie. Opowiada historię okrutnej chińskiej księżniczki Turandot, która poprzysięgła nigdy nie oddać się mężczyźnie. Aby uchronić się przed zamążpójściem, każdemu kandydatowi do jej ręki zadaje trzy arcytrudne zagadki. Karą za udzielenie błędnej odpowiedzi jest śmierć.

Regulamin konkursu

Art.1. Lucca Junior oglsza konkurs na ilustracje w celu stworzenia wystawy z okazji 150 rocznicy urodzin znakomitego wloskiego kompozytora Giacomo Pucciniego.

Art.2. Udzial w konkursie jest darmowy i nie podlega żadnym ograniczeniom wiekowym. Konkurs podzielony jest na dwie sekcje: jedna skierowana jest do artystów włoskich, druga do artystów z Europy Wschodniej (Polska, Rosja i kraje byłego ZSRR).

Art.3. Celem konkursu jest stworzenie ilustracji odpowiednich również dla dzieci. Uczestnicy konkursu gwarantują oryginalność swoich prac. W przypadku selekcji prac już opublikowanych, prace te zostaną wycofane z konkursu.

Art.4. Uczestnicy stworzą prace w formacie maximum A3 (42x29,5cm), używając jakiejkolwiek techniki na papierze rysunkowym albo cienkiej tekturze lub na CD/DVD. Większe formaty, oprawione w passepartout albo w jakąkolwiek inną ramę nie będą rozpatrywane ani odsyłane.

Art.5. Aby praca mogła zostać wybrana, uczestnicy prześlą e-mailem swoje prace w formacie JPG. W przypadku wyboru pracy do wystaw konkursowej, uczestnik prześle oryginały pocztą bądź, jeśli jego praca jest zdigitalizowana, emailem lub na serwer ftp.

Art.6. Uczestnicy konkursu muszą przesłać emailem swoje dane osobowe (imię, nazwisko, adres, tytuł pracy, e-mail i telefon) wraz z praca w formacie JPG potrzebna do preselekcji oraz krótkie CV artysty. W przypadku wyboru pracy, tył pracy musi również zawierać dane osobowe.

Art.7. Prace wysyłać można e-mailem do 15 września 2008 na następujący adres: [email protected]

W przypadku, gdy praca zostanie wybrana, należy
przesłać oryginał na adres:
LuccaComics&Games
Via della Cavallerizza, 11 – 55100 Lucca
Italia, z dopiskiem "Concorso Lucca Junior".


Art.8. Prace wybrane zostana przez jury pod przewodnictwem Profesora Livio Sossi (wykładowca literatury dla dzieci na Uniwersytecie w Udine), składającym się z ekspertów i osobowości na tym polu. Wybór jury będzie ostateczny.

Art.9. Prace wybrane przez jury będą częścią wystawy w Lucce, na festiwalu Lucca Comics&Games (30 października – 2 listopada 2008).

Art.10. Jury ogłosi zwycięzcę konkursu, który zostanie zaproszony na festiwal w Lucce.

Art.11. Wystawa i wręczenie nagród odbędzie się podczas wydarzeń części dziecięcej festiwalu Lucca Comics&Games.

Art.12. Praca zwycięzcy nie zostanie mu oddana, a stanie się częścia wystawy objazdowej, wystawianej przez Lucce podczas innych festiwali we Włoszech i za granicą.

Art. 13. Uczestnicy zwalniają organizatorów konkursu od jakiejkolwiek odpowiedzialności dotyczącej zniszczenia prac, ich kradzieży, pożaru podczas wystaw i transportu.

Art.14. Autorzy upoważniają organizatorów do reprodukcji ich pracy w katalogach, ulotkach, plakatach i innych materiałach promujących wystawę. O każdym takim przypadku, autorzy zostaną powiadomieni przez organizatorów.

Art.15. Udział w konkursie wymaga bezwarunkowej akceptacji powyższych reguł. Do organizatorów konkursu należy rozstrzyganie wszelkich kwestii spornych.

Więcej informacji można uzyskać od:

Sarah Genovese - Lucca Junior
[email protected]
www.luccacomicsandgames.com

Volha Padlutskaya - Tomatofarm
[email protected]

Źródło: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008
Czterech tenorów
- recenzja
III miejsce w konkursie sekcji PBF
Pierwsze miejsce w konkursie Ekwinocjum Wiosna 2009
Oczy i uszy Lwa
Zwycięska praca w konkursie Opowieść z Rokuganu

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.