» Krzyk ludu

Krzyk ludu

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Krzyk ludu
8.00
7.19
Ocena użytkowników
Średnia z 8 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Krzyk ludu
Scenariusz: Jacques Tardi
Rysunki: Jacques Tardi
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: sierpień 2010
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Liczba stron: 320
Format: 29,5x24 cm
Oprawa: twarda, kolorowa
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
Cena: 129 zł

Kolekcja Mistrzowie Komiksu.

Paryż, 1871 rok. Trwa Komuna Paryska, wielkie powstanie ludowe, skierowane przeciwko pruskim okupantom i wspieranemu przez nich prawicowemu rządowi Adolphe’a Thiersa.

Oddziały Thiersa atakują zajęty przez komunardów Paryż. Pośród walk i krwawych represji armii na mieszkańcach stolicy, toczą się prywatne rozgrywki. Bassicoussé, zastępca szefa tajnej policji, jest opętany jedną myślą: pomścić śmierć swej przybranej córki i odnaleźć jej zabójcę, porucznika Tarpagnana. Równocześnie policjant Barthélemy prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa kobiety. W tym samym czasie banda znad kanału Ourcq planuje kolejny napad…
Huk dział, krew i łzy – autorzy nie szczędzą nam niczego: ani odwetowych masakr dokonywanych przez armię francuską na ludzie paryskim, ani egzekucji przeprowadzanych przez komunardów na zwolennikach prawicy. Paryż zostaje utopiony we krwi.

Krzyk ludu zachwyca atrakcyjną, bogatą w fakty i krwawe wydarzenia akcją. Scenarzysta i rysownik Jacques Tardi dokonał mistrzowskiej adaptacji powieści Jean Vautrina. Warstwa graficzna jest również imponująca. Artysta za pomocą czerni i bieli zdołał wskrzesić Paryż sprzed półtora wieku, wraz z jego niezwykłą architekturą, subtelnym światłem gazowych latarni, kocimi łbami i wszechobecną biedą.
Album wyróżniony laurem publiczności i nagrodą za rysunki na Festiwalu Komiksu w Angoulême.

Źródło: Egmont Polska

Galeria

Tagi: Krzyk ludu | Jacques Tardi


Czytaj również

Krzyk ludu
Raport z piekła wojny domowej
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.