» Wieści » Krakers blisko mety

Krakers blisko mety

10-02-2012 09:36 | Kuba Jankowski

Krakers blisko mety
"Krakers jest gotowy do druku (jeszcze kilka ostatnich poprawek kosmetycznych) i dzisiaj trafi do druku" napisał wczoraj Michał Antosiewicz i dodał obszerne wyjaśnienie:

"Cena Krakersa wyniesie nie 45 zł ale 51,50 zł. Cena 45 zł była, jak wiadomo, ceną orientacyjną, która została urealniona przy oddaniu materiału do druku. Tym samym cena dla osób, które zamówią Krakersa po oddaniu materiału do druku wyniesie nie 60 zł ale 66,50 zł.

Podwyżka ceny jest związana z faktem, że zrezygnowałem z druku cyfrowego (gorszej jakości) na druk offsetowy (lepszej jakości). Początkowo zamierzałem drukować cyfrowo, ale otrzymałem kilka listów od osób zamawiających, że są w stanie zapłacić trochę więcej, by mieć lepszą jakość. Jednej z osób, której zależało na druku offsetowym, jest właściciel drukarni. Po negocjacjach z nim ustalono, że drukarz wydrukuje Krakersa po kosztach i nada mu numer ISBN, dzięki czemu udało się obniżyć podatek (7% zamiast 23%) i tym samym cenę finalną druku.

Dla porównania, dla osób niezorientowanych w druku cyfrowym, wyjaśniam, że druk cyfrowy robiony jest tonerem i przypomina wydruk z drukarki laserowej (w tym wypadku lepszej jakości niż wydruk z drukarki, bo rozdzielczość wynosiłaby 1200 dpi). Zaletą druku cyfrowego jest głębia czerni, ale gdy papier ulegnie zawilgoceniu, toner może się sklejać. Ulega także deformacji papier (pod wpływem gorąca przy druku cyfrowym). W przypadku druku farbą takiego zagrożenia nie ma, Krakers będzie trwalszy, a jakość druku lepsza. Drukarz obiecał wydrukować Krakersa rastrem stochastycznym w rozdzielczości 2400 dpi, dzięki czemu jakość druku powinna być bardzo dobra, a pikseli nie powinno być widać. Drukarz jest pedantem, dba o detale, i zależy mu na tym, by Krakers wyszedł dobrze (jest fanem Krakersa).

Dzisiaj (t.j. 9 lutego - przyp. red.), w godzinach wieczorno-nocnych będę wgrywać pliki do druku na serwer drukarni. Czas druku powinien wynieść ok. 1 tygodnia, ale bezpiecznie założyć 2 tygodnie. Czyli do końca miesiąca Krakers powinien trafić do rąk zamawiających.

Osoby, które zamówiły Krakersa w niższej cenie, mają do niej prawo do 11 marca 2012 r. Po tym terminie niższa cena (51,50 zł) przestanie Was obowiązywać, a Krakers trafi do ogólnej puli egzemplarzy do sprzedania po wyższej cenie (66,50 zł). Osoby, którym termin minie, zostaną powiadomione o utracie niższej ceny i prawa do nabycia numeru egzemplarza, jaki im przypadł (każdy egzemplarz jest numerowany).

Wśród osób, które dokonają wpłaty w pierwszym tygodniu, czyli najpóźniej 16 lutego, zostanie rozlosowanych 6 publikacji Nieznane przepowiednie Nostradamusa oraz 2 archiwalne Krakersy nr 1 (37) 2004.

W chwili odebrania Krakersa z drukarni, przekażę ostatni komunikat."


PODSUMOWANIE:

Ilość stron: 180 (w tym okładka)

Kolor: okładka pełnokolorowa, środek czarno-biały

Grzbiet: klejony

Cena promocyjna: 51,50 zł

Cena popromocyjna: 66,50 zł

Pełny wykaz autorów i komiksów pod tym adresem.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Michał Antosiewicz
Tagi: Krakers nr 38/2012


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

beacon
   
Ocena:
0
Jaram się.
10-02-2012 11:35
Umbra
   
Ocena:
0
Bardzo fajna propozycja, az sie zastanawiam czy po tylu latach nie nabyc nowych komiksow
10-02-2012 15:53
~Tomek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie powinienem, ale powiem. W pewnej warszawskiej drukarni taki komiks można wydrukować za niecałe 15 brutto/ sztuka. A tu mamy ponad 50 za egzemplarz. Ładnie.
12-02-2012 22:29
turucorp
   
Ocena:
0
@"anonimowy Tomku", a zatem gdzie masz problem?
zbierasz materialy, drukujesz, sprzedajesz po 20 pln i juz mozesz tarzac sie w szampanie z kawiorem... coz cie powstrzymuje?
13-02-2012 16:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.