» Recenzje » Kraina Mikołajka

Kraina Mikołajka


wersja do druku

Mikołajek ponownie w Polsce!

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk, Daga 'Tiszka' Brzozowska

Kraina Mikołajka
W 2003 roku na rodzimy rynek trafiły zabawne i skierowane głównie do młodszego czytelnika komiksowe przygody Mikołajka, bohatera stworzonego przez Lewisa Trondheia. Teraz lekko niezdarny Mikołaj powraca w kolejnych zwariowanych historiach.

Przygody Mikołajka zadebiutowały dzięki wspomnianemu scenarzyście oraz Thierry’emu Robinowi (ilustracje), którzy łącznie stworzyli cztery epizody. Były to Dobry Dzień, Co się wydarzyło w Halloween?O tym, jak Mikołajek pokonał doktora Złośliwca oraz Kto ukradł listy do Mikołajka?. Najnowsze przygody, opatrzone tytułem Kraina Mikołajka, powstały za sprawą Alexandre’a Reverenda (scenariusz) oraz ponownie Thierry’ego Robina (ilustracje). Album zawiera trzy nowe historie: Alicja chce zmienić Gwiazdkę, Noc w supermarkecie i Piekielny kalendarz.

Kraina Mikołajka kojarzy się z komiksem dla dzieci, jednak i dorośli nie powinni narzekać podczas lektury. Nośnikiem opowieści jest strona wizualna, a ta z pewnością skradnie serca małych czytelników – o dzieci i ich wyobraźnię możemy być spokojni. Niemniej jest to też bardzo miła odskocznia dla każdego, kto lubi lekkie komiksy, oczekuje kolorowej uczty dla oczu oraz humorystycznych losów protagonisty. Mikołajek obrywa, potyka się, wpada w kłopoty i nieustannie jest przez kogoś goniony, albo i sam kogoś ściga. Tak samo czy to na Biegunie Północnym, czy w supermarkecie zawsze czekają na niego zwariowane niespodzianki. Patrząc na całość, zdajemy sobie sprawę, że nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło. I tak jak tytułowy bohater miewa niezwykłe, a czasem i niebezpieczne przygody, tak wszystko kończy się dla niego szczęśliwie. 

Rysunkowo Thierry Robin ponownie pokazuje, że tworząc przygody Mikołajka myśli o każdym szczególe – jest świątecznie, wesoło, a jasne kolory przyciągają oko. Artysta akcentuje bajkową kreskę, poprzez nieco karykaturalne postacie, kanciaste kształty, oraz całą masę emocji zapisanych na twarzach bohaterów. Razem z Mikołajkiem przeżywamy jego smutki, wesołości, dobre i złe chwile. Co jeszcze bardziej nadaje mu gwiazdkowo-świątecznego uroku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Nie da się ukryć, że Kraina Mikołajka to komiks na świąteczne okazje. Jest przesycony klimatem Bożego Narodzenia i wszystkim, w co wierzą mali czytelnicy, łącznie z reniferami, pomocnikami elfami, a także latającymi saniami. Historie warto poznawać całą rodziną, a zwłaszcza w towarzystwie młodszych czytelników. Jest to bardzo przyjemna i ciekawa pozycja, o której w szczególności powinni pomyśleć rodzice, chcący zainteresować swoje pociechy komiksem. Brak dialogów i komentarzy w pakiecie ze świetnymi ilustracjami i humorystycznymi zabawami Mikołajka rozwija wyobraźnię, dając ogromne pole do kreatywności.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.5
Ocena recenzenta
7.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Kraina Mikołajka
Scenariusz: Alexandre Reverend
Rysunki: Thierry Robin
Seria: Kraina Mikołajka, Przygody Mikołajka
Wydawca: Wydawnictwo KURC
Data wydania: listopad 2018
Kraj wydania: Polska
Liczba stron: 96
Format: 168x225 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 9788395200335
Cena: 39,90 zł
Wydawca oryginału: DupuisCzytaj również

Dziki Zachód #2: Dziki Bill
Legena Dzikiego Zachodu
- recenzja
Dziki Zachód, tom 1: Calamity Jane
Silna kobieta na Dzikim Zachodzie
- recenzja
Śmierć Stalina
Komiks o poważnych sprawach
- recenzja
Millenium Saga #1: Zamrożone dusze
W kraju mlekiem i nienawiścią płynącym
- recenzja
Francuski łącznik #1
Czyli co we Francji piszczy

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.