» Wieści » Komiksy na Rajskiej

Komiksy na Rajskiej

|

Komiksy na Rajskiej
Oprócz spotkania z Marzeną Sową, w krakowskiej bibliotece na Rajskiej będą miały miejsce w najbliższym czasie jeszcze dwa komiksowe wydarzenia.


Warsztaty tabletowe (30 listopada, 19:15-20:45)

Tablety graficzne bez tajemnic

Trzydzieste, jubileuszowe spotkanie Małopolskiego Studia Komiksu poprowadzi Łukasz Okólski – autor komiksu Scientia Occulta (nagroda za najlepszy komiks roku 2011 na XXII Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi), doświadczony rysownik, ekspert od sprzętu marki Wacom, który wprowadzi zebranych w tajniki obsługi tabletów graficznych.

Z warsztatów dowiemy się jak zoptymalizować pracę na tablecie graficznym Intuos5 w środowisku Adobe Photoshop. Chętnych na warsztaty prosimy z zgłoszenia na adres:

malopolskiestudiokomiksu [at] gmail [dot] com

Ilość miejsc ograniczona.


Rozmowa o zapomnianych komiksach (7 grudnia, 18:30)

31. Piątkowe Spotkanie z Komiksem odbędzie się w ramach Nocy w Bibliotece, organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

Tematem przewodnim będą książki, które uległy zapomnieniu. Dlatego i my spotkamy się, aby porozmawiać o zapomnianych komiksach. Spróbujemy przypomnieć sobie ważnych twórców i dzieła, dla których historia nie była łaskawa. Każdy z członków Małopolskiego Studia Komiksu został poproszony o przygotowanie i zaprezentowanie wybranych przez siebie tytułów – zapraszamy też uczestników do przychodzenia ze swymi własnymi propozycjami. Będzie to świetna okazja do powrotu do czasów dzieciństwa i tytułów, które nas wtedy ukształtowały.

Piątkowe spotkania Małopolskiego Studia Komiksu odbywają się na drugim piętrze Arteteki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie w przyszłości, oprócz zbioru komiksów, prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Komiks w Bibliotece
Tagi: Małopolskie Studio Komiksu | Łukasz Okólski


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.