» Wieści » Komiksy Kurca na luty

Komiksy Kurca na luty

|

Komiksy Kurca na luty

W lutym wydawnictwo Kurc wyda trzy premiery – w praktyce wręcz dwie. Detale w rozwinięciu newsa.

Wszystkie tytuły ukażą się 13 lutego.

Na początku XX wieku Amerykanin Winsor McCay zrewolucjonizował komiks, wschodzący gatunek sztuki, tworząc cykl Little Nemo opowiadający o niezwykłych marzeniach sennych chłopca. W latach 80. Vittorio Giardino postanowił oddać hołd dziełu McCaya, tworząc Little Ego, czyli opresje kobiety zmagającej się ze swoimi erotycznymi fantazjami. Rzeczywiście, gdy tylko piękna Ego zasypia odnajdujemy ją w wyuzdanych i niegrzecznych snach! Zmienia partnerów, odkrywa nowe doznania miłosne, odwiedza niezbadane krainy, poznaje sfery erogenne i... zniewala zmysły czytelników.
Za każdym razem, gdy Ego się budzi, obiecuje porozmawiać o tym ze swoim psychoanalitykiem!

Mankinowie mieszkają w sercu jednej z rzadkich szczelin skalnych. Obok osad, na wspólnych przestrzeniach, odbywają się ceremonie ku czci Qeba, kamiennego olbrzyma. Nieznajomy żyje samotnie i unika Mankinów. Czasami zapuszcza się pomiędzy skały, zwabiony śpiewem Ei, która przeznaczona została innemu.
 
Hervé Leblan stworzył urokliwy komiks z elegancką, estetyczną i precyzyjną kreską. Kameralne ujęcia sąsiadują z dużymi kadrami ukazującymi głębię oraz doskonałe panowanie nad kolorem i światłem.
 
Pomiędzy baśnią, poezją i szaleństwem Nektar Kamienia jest prawdziwym zaproszeniem do wyimaginowanej podróży i zasługuje na wielokrotną lekturę, aby w pełni zrozumieć jego oniryczny i urzekający charakter. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fanpage wydawcy
Tagi: Wydawnictwo Kurc


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.