» Wieści » Komiksowy piknik w Stalowej Woli

Komiksowy piknik w Stalowej Woli

04-08-2009 10:26 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Komiksowy piknik w Stalowej Woli
W najbliższą niedzielę odbędzie się finał akcji "Stalowa Wola - Miasto Komiksów". Warsztaty komiksowe prowadzili Kuba Woynarowski, Wojciech Birek, Przemysław Truściński i Tomasz Leśniak, a ich efekty ukażą się w przestrzeni miasta na billboardach, słupach i tablicach, w sklepowych witrynach.

Piknik jak komiks, 8-9 sierpnia

Mistrz w ujeżdżaniu roweru – Krystian Herba, traktujący serio słowa piosenki "Chodź pomaluj mój świat" Jakub Rebelka i Damian Grzegorczyk – Elvis z Tarnobrzega będą głównymi bohaterami otwarcia miejskiej galerii komiksu na Placu Piłsudskiego w dniu 9 sierpnia.

Herba zdobył rowerem Pałac Kultury i Nauki, a w Stalowej Woli zmierzy się z Domem Młodego Metalowca. Rebelka będzie malował na żywo kolorowy mural dla Stalowej Woli. Elvis z Tarnobrzega zaprosi nas w podróż w czasie, podczas której trafimy w lata 50., kiedy król rock and rolla wywoływał powszechną histerię. Później czas zostanie cofnięty jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się przed MDK bicykli.

W zamierzeniu organizatorów otwarcie galerii komiksu samo ma być komiksem dziejącym się na żywo. Nagrodami w konkursach będą m.in. koszulki ze specjalnym logo superbohatera. Plac Piłsudskiego może się więc zapełnić herosami z naszego własnego komiksu rozgrywanego w Stalowej Woli.

Na pewno koszulki trafią do uczestników gry miejskiej, która polegać będzie na rozwiązaniu krzyżówki podczas zwiedzania galerii komiksu. Aby wziąć udział w grze należy pojawić się 9 sierpnia na Placu Piłsudskiego z rowerem, zarejestrować i pobrać stosowny formularz w biurze organizacyjnym (zapisy do godz. 16:55).

W Kinie "Wrzos" już od 8 sierpnia prezentowane będą filmy zrealizowane w konwencji komiksu. Projekcje obrazów: Walc z Baszirem, 300, Persepolis, a dla najmłodszych Prawdziwa historia kota w butach zakończy plenerowy pokaz Mrocznego rycerza – ostatniej ekranizacji historii z Batmanem w roli głównej.

Projekt zrealizowano ze środków MKiDN.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Marta Romaniak
Tagi: Stalowa Wola - Miasto Komiksów | Przemysław Truściński | Jakub Rebelka | Jakub Woynarowski | Wojciech Birek | Tomasz Leśniak


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.