» » Komiksowy Listopad 2016

Komiksowy Listopad 2016


wersja do druku

Przegląd najciekawszych zapowiedzi

Redakcja: Balint 'balint' Lengyel

Komiksowy Listopad 2016
Komiksy są bardzo fajnym, ale niezbyt tanim hobby – szczególnie w Polsce, gdzie serie zeszytowe należą do rzadkości, a na półkach lądują głównie wydania zbiorcze i kolekcjonerskie. Aby nie zostać bankrutem, należy rozważnie planować zakupy. Dlatego w naszych comiesięcznych przeglądach prezentujemy najbardziej atrakcyjne z nadchodzących tytułów, dla których szczególnie warto rozbić skarbonkę, zaciągnąć kredyt lub sprzedać nerkę.

Tym razem mamy nie tyle przegląd, co raczej przeglądzik. Wydawcy wystrzelali się z najciekawszych premier w październiku, dlatego listopad w porównaniu z poprzednim miesiącem prezentuje się skromnie. Wciąż jest jednak z czego wybierać, a z nowymi albumami wracają tak słynne serie jak Thorgal czy Sandman!

 

Komiks amerykański

 

Sandman – Uwertura

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

(Egmont)

Po prawie dwudziestu latach przerwy Neil Gaiman powrócił do postaci Władcy Snów. Rezultatem jest Uwertura, formalnie oznaczona jako tom zerowy serii. Poznamy w niej zilustrowaną przez J. H. Williamsa III opowieść o Panu Snów i szóstce jego niezwykłego rodzeństwa stojących w obliczu końca wszechświata. A to nie koniec atrakcji, bo poza wszystkimi sześcioma częściami tej historii w albumie znajdziemy jeszcze ponad czterdzieści stron dodatków o cyklu i jego twórcach.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Elektra Assassin

(Egmont)

Seria Marvel Now przyjęła się na naszym rynku świetnie, nic więc dziwnego, że wydawnictwo Egmont poszło za ciosem i proponuję serię Marvel Classic. Na pierwszy ogień idzie płatna zabójczyni Elektra, znana z komiksów o Daredevilu czy grupie Thunderbolts, tym razem w oryginalnej interpretacji swojego twórcy, samego Franka Millera i z "malarskimi" ilustracjami Billa Sienkiewicza.

 

 

 

 

Wonder Woman #6: Kości

(Egmont)

Ostatni tom runu Brian Azzarello, doprowadzający historię księżniczki Amazonek do wielkiego finału. Na szczęście polscy czytelnicy nie będą musieli długo tęsknić za odzianą w skąpe szorty superbohaterką, bo na przyszły rok Egmont planuje Wonder Woman w interpretacji Grega Rucki.

 

 

 

 

 

Star Wars – Opowieści Jedi: Dawni Rycerze

(Egmont)

Kolejna pozycja z kolekcji Star Wars Legendy, kolejny rarytas dla fanów uniwersum. Tym razem jest to wybór komiksów z cyklu Opowieści Jedi, których akcja rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. Lektura zbiorku to więc okazja, aby przenieść się w czasy świetności zakonu Jedi, wówczas licznego i potężnego, z szeregami regularnie zasilanymi przez wrażliwych na Moc ochotników. Jesteście gotowi poznać ich historię?

 

 

 

Maus. Opowieść ocalałego

(Wydawnictwo Komiksowe)

Następna podróż w przeszłość, ale tym razem bardziej rzeczywista i znacznie smutniejsza... Myszy, koty, świnie i koszmar wojny. Oddajmy głos cytatom: "najważniejszy komiks w historii", "pierwsze komiksowe arcydzieło", "wielki epos w małych obrazkach"... Co tu dużo mówić – Maus to pozycja nagradzana, ceniona, ale i kontrowersyjna. Po latach nieobecności najgłośniejsze dzieło Arta Spiegelmana powraca na polski rynek.

 

 

 

 

Komiks europejski

 

Thorgal #35: Szkarłatny ogień

(Egmont)

Choć sprzedano stosowne prawa i o planowanej ekranizacji Thorgala mówi się coraz więcej, wciąż nie wiadomo, kiedy, jak i czy w ogóle dojdzie ona do skutku. Nie ma natomiast żadnych wątpliwości, że po dokładnie trzech latach od wydania poprzedniego tomu na rynku pojawi się kolejna, już trzydziesta piąta część tej słynnej komiksowej serii!

 

 

 

Blueberry #8

(Egmont)

Ósmy tom zbiorczy  serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, komiksowego bohatera Dzikiego Zachodu. Cykl wymyślili i przez lata wspólnie tworzyli dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius. Pierwszy odszedł Charlier, dlatego epizody zamieszczone w ósmym tomie Giraud stworzył już samotnie

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

 Sandman. Senni Łowcy
Sandman dla każdego
- recenzja
Śmierć
Młodsza, fajna siostra
- recenzja
Sandman #8: Koniec światów
Gaiman jakiego lubimy
- recenzja
Młodość Blueberry'ego #1
Mike Donovan i przestępcze życie
- recenzja
Sandman #2: Dom lalki (Wyd. III)
Wizyty w karczmie
- recenzja
Sandman #1: Preludia i nokturny (wyd. III)
W objęciach Morfeusza
- recenzja

Komentarze


adrturz
   
Ocena:
0
Na pierwszy ogień w serii Marvel Classic Egmont nie wypuścił komiksu z Elektrą, tylko z Doktorem Strange'em.
29-10-2016 22:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.