» Teksty » Artykuły » Komiksowe postanowienia 2013

Komiksowe postanowienia 2013


wersja do druku
Autor: Redakcja: Maciej 'repek' Reputakowski, Kuba Jankowski

Komiksowe postanowienia 2013
W każdej komiksowej maszynce portalowej nie zawsze wszystko działa jak należy. Gdyby każdy trybik funkcjonował w stu procentach sprawnie, wiałoby nudą (to ja poproszę! – przyp. repek). Co można w działaniu polterowych trybików poprawić? Albo postawny to pytanie bardziej bezpośrednio: co same trybiki by chciały poprawić i dać swojemu działowi w nadchodzącym roku?Kuba Jankowski:

Publikować recenzje komiksów, które do zrecenzowania dostaję, najpóźniej dwa tygodnie po dacie premiery. Udawało mi się taki model utrzymać (z małymi wyjątkami) przez ponad rok. Trochę za sprawą pobierania "pedeefów" przed datą publikacji drukiem. To zawsze dawało pewien czasowy margines, ale niestety z powodów zawodowych nie dałem rady dłużej w takim modelu działać.

Zredagować na koniec każdego miesiąca (może ewentualnie trochę ten okres rozliczeniowy wydłużyć?) tekst, który zbierałby krótkie opinie o komiksach przez dział komiksowy w tym czasie przeczytanych. Takie mini-recenzje, coś na wzór "musiszmieć", które na Polterze już funkcjonowało. To wygodne wyjście z sytuacji "recenzyjnych", bo po pierwsze – można tu wrzucić cytat z recki już opublikowanej, a po drugie – jeśli z recką ktoś "zamarudzi", to może przynajmniej ten jeden akapit uleczy jego sumienie.

Zorganizować ponownie komiksowy konkurs świąteczny, wzorem roku 2012. Świetnie się bawiłem, wiedząc, że komuś te świetne komiksy zapewnią masę rozrywki.

Przywrócić do życia pRzYpAdKoWe felietony.

"Wielkokalibrowym komiksom" poświęcić dłuższe teksty, bardzie analityczne niż recenzyjne.

Dojechać w końcu na BFK, Bydgoską Sobotę z Komiksem i Ligaturę, bo to chyba ostatnie polskie festiwale komiksowe, na których jeszcze nigdy nie byłem…Maciej 'repek' Reputakowski:

Postanowienia Kuby są ambitne i życzę mu (a także serwisowi), żeby udało się zrealizować przynajmniej połowę z nich. Ja postanowienia mam trzy, nieco skromniejsze.

Po pierwsze, czytać więcej komiksów. Przekazanie działu komiksowego Jarkowi Kopciowi, a potem Kubie, sprawiło, że presja na czytanie spadła. Nagle hobby znów stało się wyłącznie hobby, a nie hobby, którego efektem muszą być jeszcze regularne publikacje i pilnowanie działu. Tymczasem okazało się, że dobrze mieć nad sobą bat. Zwłaszcza, gdy równocześnie czuje się głód filmów oraz różnorodnych gier, a tzw. wolny czas wypełniają obowiązki administracyjne. Zatem: planuję czytać jeden komiks dziennie. Codziennie.

Po drugie, temu właśnie tematowi chciałbym poświęcić przypadkowy felieton. I tym samym wrócić do tego cyklu.

Po trzecie wreszcie, w końcu spisać wywiad z Brianem Azzarello. Spotkania z fascynującymi twórcami to jedna z najlepszych rzeczy, które mogą przydarzyć się zaangażowanemu fanowi. Gorzej, co potwierdzi chyba każdy dziennikarz, bywa ze żmudnym przyklepywaniem owoców takich spotkań. Ale zrobię to. Dla siebie.Postscriptum

Pozostali czlonkowie redakcji postanowili nie składać noworocznych postanowień. Dzięki temu na koniec roku 2013 na pewno będą mieli czyste sumienie. Tymczasem Maciek i Kuba będą sobie mogli pluć w brody (swoje własne, nie jeden drugiemu).


Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

Ystad
    Kuba!
Ocena:
0
Jakby co, to podczep się pod nas. Mamy raczej poogarniane dobre miejsca do kimania w Bydgoszczy, Poznaniu i Gdańsku (kolejność nie przypadkowa). I zawsze jedziemy większą grupą ;)
Ja już sobie ostrzę kły na Bydgoszcz.
16-01-2013 23:24
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
O, to może być fajne... doświadczenie :) Luz, to na Bdg się zgadamy jakoś.

W Poznaniu mam kuzyna, który jeśli będzie na miejscu to bardzo chętnie mnie przygarnie. Rozrywkowy typ :) Albo do rodzinki będę zjeżdżał pod Poznań.

Jak oni mnie nie zechcą, to wtedy macie pierwszeństwo :)

pozdrrr
16-01-2013 23:41
Repek
   
Ocena:
0
Los dopisał bardzo... oryginalne postscriptum do moich postanowień.

Otóż dziś - dokładnie w dzień publikacji - przypadkowo wpakowałem do gorącej herbaty moją mp3 z wywiadami z Azzarello i Risso. Póki co sprzęt odmawia współpracy. Cóż, pocieszam się, że jest to przynajmniej temat na obiecany felieton.

Pozdrawiam
17-01-2013 00:29
Andman
   
Ocena:
+1
Repek,
podeślij mi tą mp3-kę. Ja swoją kiedyś uprałem, po czem doprowadziłem do użytkowalności. Może i z tą coś poradzę :)

Zaś moim postanowieniem noworocznym jest zmniejszenie ogólnopolterowej aktywności.
17-01-2013 07:16
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
@ repek: brawo :) Doprowadź do ładu, bo te wywiady ładnie mi pasują do mini-cyklu: "powiew przeszłości". Mam materiał z wywiadu z Brito i Fazendą z 2007 chyba i z Paco Rocą z 2010, bodajże. Całkiem te materiały gdzieś mi się rozmyły O_o Dajmy do tego Azzarello i Risso i mamy świetny materiał :)

@ Andmanie: bazy danych nie porzucaj :)
17-01-2013 10:14
Andman
   
Ocena:
0
Przecież piszę, że zmniejszam, a nie porzucam :)
17-01-2013 10:30
Repek
   
Ocena:
0
@Andman
Dzięki za propozycję. Mam nadzieję, że uda się ją uratować. Pomijając Risso/Azzarello, to prezent był kurde. :)

Pozdro
17-01-2013 14:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.