» Wieści » Komiksowa Warszawa po raz drugi

Komiksowa Warszawa po raz drugi

|

Komiksowa Warszawa po raz drugi
Długo trzeba było czekać na oficjalne wieści o drugiej edycji Komiksowej Warszawy. Organizatorzy trzymali fanów komiksu w niepewności co do daty, pojawiały się tylko niepotwierdzone plotki o gościach, ale w końcu Polskie Stowarzyszenie Komiksowe przedstawiło informację prasową.

Informacja prasowa PSK:

"Po raz pierwszy na Warszawskich Targach Książki odbędzie się Festiwal Komiksowa Warszawa – prawdziwe święto miłośników komiksu. W dniach 12 – 15 maja w Pałacu Kultury i Nauki fani komiksu będą mieli okazje nie tylko kupić najnowsze albumy od wydawców, ale też spotkać swoich ulubionych twórców, otrzymać od nich rysowaną dedykację, zdobyć prawdziwe białe kruki na stoiskach kolekcjonerów czy sprawdzić swoje siły i wziąć udział w konkursach rysowania na żywo.

Specjalnymi gośćmi drugiej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa będą m.in. Tony Sandoval, (meksykański twórca, znany u nas z takich komiksów jak Trup i sofa oraz Nocturno, a jego najnowszy komiks Figle Xinophixeroxa będzie miał premierę na WTK) oraz Alfonso Zapico (Café Budapeszt - premiera w kwietniu). W programie znajdą się też spotkania z twórcami z Polski, wydawcami, sesje autografów i pokazy filmowe. Gośćmi festiwalu będą także twórcy komiksu Jeż Jerzy oraz twórcy jego filmowej adaptacji, która swoją kinową premierę miała 8 marca.

W trakcie drugiej edycji Festiwalu Komiksowa Warszawa wręczone zostaną także nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepsze komiksy i dla najlepszych autorów roku 2010. Przedstawione zostaną wyniki konkursu stypendialnego Sklepu Gildia.pl. Ogłoszony zostanie konkurs Zaczarowany Ołówek na najlepszą dziecięcą książkę ilustrowaną, organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Contur i słynne Studio Se-ma-for z Łodzi.

Organizatorem Festiwalu Komiksowa Warszawa jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe i Stowarzyszenie Twórców Contur.

Zapraszamy również na konferencję prasową Warszawskich Targów Książki w czwartek, 10 marca o godz. 12.00, Pałac Prymasowski, ul. Senatorska 13/15, Warszawa (Sala Niebieska na parterze)"
.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Polskie Stowarzyszenie Komiksowe
Tagi: Komiksowa Warszawa | Komiksowa Warszawa 2011


Czytaj również

Komentarze


~Nick

Użytkownik niezarejestrowany
    Czasy się zmieniają, a pomysły nie
Ocena:
0
10 lat temu Krakowski Festiwal Komiksu i Mangi też został podczepiony pod Targi Książki. I impreza zaraz zdechła. Tak że uważajcie, koledzy z PSK, bo historia lubi się powtarzać :)
10-03-2011 09:07
Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
O, a to ciekawe, nie wiedziałem. To podczepienie było powodem zdechnięcia?

Wydaje mi się, że są i plusy i minusy takiego rozwiązania. Minus - nie jest to w pełni samodzielny festiwal tylko część innej dużej imprezy, a więc może lekko zginąć w tłumie. Tłum jest plusem, bo trafią na imprezę osoby, które normalnie by tam nie poszły. Może to się przełożyć na sprzedaż komiksów. No i w tym roku miejmy nadzieję, że żaden samolot nie spadnie (odpukać) i nic nie stanie na przeszkodzie, żeby dojechali goście zagraniczni.

W sumie można tak gdybać, a i tak obiektywnie wyjdzie w praniu.
10-03-2011 15:25
~Nick

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Spytaj organizatorów co było przyczyną zdechnięcia i dlaczego musieli się podczepiać. Faktem jest, że podczepienie imprezie nie pomogło, a jakby przyspieszyło zgon.
10-03-2011 19:24
~mxztplx

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Myślę, że to dobry pomysł. Jeśli nie wyjdzie, to następne edycje można robić samodzielne, czyli po staremu. Kto próbuje ten w kozie nie siedzi.
10-03-2011 21:16
~Nick

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eee...
Kto NIE ryzykuje ten w kozie nie siedzi :)
10-03-2011 22:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.