» Wieści » Komiksofon zbliża się

Komiksofon zbliża się

|

Komiksofon zbliża się
Pierwsza edycja Komiksofonu już w najbliższy czwartek, 3 marca. Serwis Poltergeist patronuje przedsięwzięciu.

Jeśli ktoś jeszcze nie czuje się zachęcony do stawienia się we wrocławskim Klubie Puzzle na pierwszą odsłonę projektu, przekazujemy informacje precyzujące projekt Komiksofon, jego cele i adresatów oraz zaproszonych gości:

"Komiksofon już w czwartek!!! 3 marca o 19:00, Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2 (2 piętro) Wrocław

Organizatorom projektu Komiksofon przyświeca zaciekawienie odbiorców kultury komiksem. Połączenie go z muzyką w odmienne wynikowo nieco filmowe medium pozwala na przekroczenie bariery, jaką jest zła fama i niewiedza na temat komiksu. Jako że twórcy komiksowi są wszechstronni, multimedialna forma prezentacji przychodzi im łatwo i daje ciekawe artystycznie wyniki.

Komiksowo-muzyczny projekt realizuje się poprzez korespondencję sztuk, połączenie muzyki, plansz, kadrów, szczegółów rysunku, iluzji ruchu w ruch prawdziwy, przez pomysłowe wydobycie tematu przewodniego – bo przecież nie o proste przełożenie komiksu na film z muzycznym tłem tu idzie.

Komiksofon oferuje dwa rodzaje przeżyć. Dla ludzi spoza kręgu fanów komiksu będzie to lekka, wizualno -dźwiękowa prezentacja, po której zostanie w głowie pewna idea przyswajalności obrazków komiksowych, styl rysunku danego komiksiarza i pamięć jego nazwiska. Za to fanów komiksu przywieść może ciekawość nowej formuły prezentacji i tego, jak autor znanego komiksu przerobił go i jak zinterpretował muzycznie. Dla zainteresowanych księgarnia Tajne Komplety (dwa piętra pod klubem Puzzle) trzyma próbkę papierowej twórczości prezentowanych autorów.

Komiksofon to również możliwość zbliżenia się do twórców. Przestrzeń muzyczna Puzzli sprzyja swobodnej dyskusji. W półmroku, przy drinku można porozmawiać z komiksiarzami nie tylko o komiksach, muzyce i zrealizowanym filmie.

Każdej edycji Komiksofonu charakteru nadają goście. Każdy z nich ma takie samo zadanie, a efekty są zupełnie różne i zawsze niespodziewane.

Goście pierwszej edycji:Marek Rudowski - jest samoukiem, rysuje odkąd pamięta. Nieco później zajął się chemią ale uzyskał już stopień doktora. Lubi eksperymenty nie tylko chemiczne.
Jest bardzo otwarty na nowe możliwości tworzenia. Słucha głównie muzyki filmowej. Przyjdź zobaczyć jaki filmik stworzył specjalnie do projektu Komiksofon i posłuchać dyskusji o tworzeniu komiksów, o nim samym i jego muzycznych zainteresowaniach.Rafał 'Otoczak' Tomczak - od początku odżegnywał się od występowania publicznego. Oprócz tego, że ma introwertyczną naturę i występowanie jest dla niego udręką twardo stoi na stanowisku, że sztuki nie powinno się \ nie trzeba tłumaczyć. Ucieka od dosłowności bo dostrzega w niej banał. Jest bardzo undergroundowym artystą, szalenie ciekawym człowiekiem, współzałożycielem zespołu muzycznego Płetwonurki Szczurki. Przyjdź obejrzeć jaki filmik przygotował oryginalny człowiek, który nie chce pokazać swojej twarzy. Ostrzeżenie: będzie mocno i psychodelicznie!

Komiksofon już w czwartek!!! 3 marca o 19:00, Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2 (2 piętro) Wrocław"
.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kultura WROdzona
Tagi: Komiksofon | Kultura WROdzona | Marek Rudowski | Rafał Tomczak


Czytaj również

Komiksofon #01
Marek Rudowski i Rafał Tomczak na pierwszy ogień

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.