» Wieści » Komiks na Krakow Game Fusion

Komiks na Krakow Game Fusion

08-04-2011 22:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Komiks na Krakow Game Fusion
16 kwietnia, podczas Krakow Game Fusion, odbędzie się szereg spotkań w ramach bloku komiksowego. Jak informuje profil bloku komiksowego na Facebooku: W ramach bloku komiksowego; Spotkania z autorami, wystawa prac a także konkurs! Będzie również możliwośc zakupienia komiksów w dość przystępnych cenach. Wszystkie spotkania: Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. Św. Mikołaja, Lubomirskiego 21 – sala 35, III piętro W pawilonie Dydaktyczno-Sportowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Wejście przy Rakowickiej 27) Będzie można też przez cały czas trwania Game Fusion zakupić komiksy autorów i wydawnictw biorących udział w imprezie. Program
 • 11:00 - otwarcie
 • 11:20 - Rafał Szłapa, autor i wydawca komiksu Bler, Dlaczego odrzucił lukratywną propozycję z "Arcana comics" i "Kultury Gniewu" i kto dba o fryzurę Blera? Te i inne pytania będzie można mu zadać samemu, o ile sam wcześniej na nie nie odpowie.
 • 11:55 - Andrzej Rabenda, wydawnictwo Post. Andrzej opowie o swoim wydawnictwie, a także odpowie na pytania dlaczego Maus jest komiksem, który w Polsce wciąż jest pożądany w każdej ilości i kiedy wyda ostatni tom Corto Maltese (jak również wszystkie pozostałe).
 • 12:30 - Dagmara Matuszak, kiedyś autorka komiksów, potem graphic novels a obecnie ilustratorka i twórca okładek. Czy rzeczywiście już nigdy nie zrobi komiksowej planszy i jak układała się jej współpraca z niejakim Neilem Gaimanem, popularnym w niektórych kręgach autorem.
 • 13:05 - Michał Gałek i Arek Klimek opowiedzą o mającym ukazać się już niebawem nowym i prawdopodobnie najlepszym albumie z Wiedźminem w roli głównej, którego są autorami. Być może wspomną również o innych swoich przedsięwzięciach komiksowych.
 • 13:45 - Łukasz Okólski, młoda krew! Rysownik wydanego na dniach komiksu Scientia Occulta w bezprecedensowy sposób, kilkoma celnymi pociągnięciami przedstawi kulisy powstania swojego najnowszego dzieła.
 • 14:30 - O tym, jak to się stało, że branża eletronicznej rozrywki tak często czerpie z komiksów i dlaczego robi to pełnymi garściami, na spotkaniu Gry vs Komiksy Dagmara Matuszak i Rafał Szłapa, jeśli nie znajdzie się nikt więcej, porozmawiają, a być może nawet pospierają się ze sobą na temat komiksów i gier.
 • 15:35 - Joanna Karpowicz, autorka malarskich komiksów Szminka i Jutro będzie futro. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich fanów niezapomnianych prac Joanny. Kiedy możemy spodziewać się jej ponownego szturmu na komiksowe półki, o tym wszystkim i nie tylko na spotkaniu z autorką.
 • 16:10 - Łukasz Ryłko autor niezapomnianego komiksu Śmiercionośni, a także znakomity ilustrator opowie o swojej działalności i być może dowiemy się także, kiedy ukaże się jego kolejny topowy komiks.
 • 16:45 - Artur Wabik, wydawnictwo Atropos Trzeci wydawca goszczący na tej imprezie i zarazem właściciel galerii oraz producent komiksowy. Czy prowadzenie galerii jest ciekawsze od wydawania komiksów i jakie warunki należy spełnić, żeby profesjonalnie produkować komiksy, o tym między innymi opowie Artur.
 • 17:30 - Na zakończenie bloku komiksowego odbędzie się konkurs z nagrodami. Zadaniem biorących udział będzie ułożenie historii przy pomocy rysunków wybranych z puli specjalnie przygotowanych komiksowych kadrów oraz opatrzenie ich oryginalnym tekstem. W zależności od zainteresowania pociągniemy zabawę "do ostatniego kadru"!
 • 18:30 - Zakończenie bloku komiksowego. Łzy, kwiaty i podziękowania.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Blok Komiksowy na Facebooku
Tagi: Krakow Game Fusion | Krakow Game Fusion 2011


Czytaj również

Komentarze


Kuba Jankowski
   
Ocena:
0
no no, całkiem pokaźny blok! Prawie jak jednodniowa impreza komiksowa ;-)
09-04-2011 15:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.