» Wieści » Komiks Young Avengers wyróżniony

Komiks Young Avengers wyróżniony

|

Komiks Young Avengers wyróżniony
Na 17th Annual GLAAD Media Awards, które odbyły się w czerwcu w San Francisco, jedną z nagród zdobył komiks Young Avengers (według scenariusza Allana Heinberga). Zgodnie z hasłem przewodnim imprezy nagrody przyznawane są za projekty w mainstreamowych mediach, które w wierny sposób pokazują życie środowiska LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) oraz związane z nim kwestie społeczne.

Seria Young Avengers, w obsadzie której dwóch bohaterów to geje, została wyróżniona w kategorii Outstanding Comic Book.
Źródło: GLAAD

Komentarze


Seji
    Tak sie zastanawam,
Ocena:
0
gdzie Wy widzicie problem: w tym, ze geje sa w komiksie, czy w tym, z eheje istnieja w swiecie za oknem. I tak mi sie wydaje, ze wygrywa ta druga opcja.

Geje byli, sa i beda. Komiksy o superbohaterach - obojetne jak fantastyczne by nie byly - w pewien sposob oddaja i przetwarzaja rzeczywistosc. A w tej rzeczywistosci ok 5% populacji jest homoseksualna. Wiec jakis super w obcislym trykocie sie trafi. A to, ze komiksy o superludziach traktuja seksualnosc dosc swobodnie jako taka, starczy zerknac nawet do wydawanych w Polsce X-Men - superlaski w obcislych ciuchach eksponujacych to, co samce lubia widizec wyeksponowane. A ze dodano do tego element homoseksualizmu bohaterow i ruch gejowski - ktory wciaz w wielu krajach jest wyzywany od pedofilow, mafii i najchetniej palowany i obrzucany jajkami (przypomina Wam to jakis kraj?), a teraz przyznaje swoje nagrody - to gdzie tu jest problem?

Ktos nie lubi, niech nie czyta. Proste.
22-06-2006 22:05
Malkav
   
Ocena:
0
Wez Seji :P
Problem twki w tym, ze teraz jest taka moda, jak nie jestes homo to nie jestes jazzy. Po prostu wkurza mnie bezsensowne podporzadkoowywanie się pewnym grupą. To tak samo jak fakt, ze Kojack ma być Murzynem, a w amerykańskim Nocznoj Dozor ma być również jakiś czarnoskóry osobnik (do czego niezbyt pozytywnie odniosl się sam autor).
Powtórze się jeszcze raz, bo jak widze nikt chyba tego nie zauwayzl ;P Postaci zrobione na siłe takieje jak Hulkling, Patriot, czy Wiccan są puste. Nie są szczere, są produktem, a nie postaciami.
Wkurzające jest to, że ameryka nagle przeprasza się z całym tym swoim kulturowym kotłem i w taki tandetny sposob :/
22-06-2006 23:17
Repek
    Heh...
Ocena:
0
...jakby wcześniej te postaci nie były produktem.

Odsyłam do dowolnej książki o historii komiksu, najlepiej oczywiście do Szyłaka. W zasadzie wszyscy bohaterowie to wynik mody, część to zwykłe produkcyjniaki, które zaczynały od propagandy lub małpowały znanych bohaterów innych marek.

Tyle, że się do nich przyzwyczailiśmy i tyle. Normalny proces.

Pozdrawiam
22-06-2006 23:23
Repek
    Malkav...
Ocena:
0
...sorry, ale dokształć się.

Przemyślane? Serie, które padały po kilku numerach? Albo Batman, który w początkach był zwyczajnie żanujący, latał jak Supek, a potem zwalczał faszystów? Śmiech na sali.

To z czasem jego potencjał został wydobyty i dziś wydaje się taki niesamowicie mroczny itp. A superbohaterskie postaci komiksowe są zazwyczaj andorgyniczne, z uwydatnionymi aspektami siły lub atrakcyjności [mięśnie, biusty, biodra, nogi itp] i całkowitym zanikiem organów płciowych.

Pozdrawiam
23-06-2006 00:27
Repek
    Malkav...
Ocena:
0
...nie podważam Twojego wykształcenia jako takiego, ale wiedzę w temacie. Wybacz, jeśli zabrzmiało ostro, ale było późno. :)

Tak jak kiedyś lało się faszystów, bo to było modne i na czasie, tak teraz pojawiają się na szerszą skalę w mainstreamie wątkie homoseksualne. Czy jest to tylko moda? Na pewno po części tak, ale również efekt tego, że niektórzy powoli przyjmują do świadomości obecność mniejszości seksualnych w przestrzeni społecznej.

Pozdrawiam
23-06-2006 22:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.