» Wieści » Komiks TV w sieci

Komiks TV w sieci

|

Komiks TV w sieci
Autorzy zapraszają do śledzenia przygód prezenterów pewnej niewielkiej stacji telewizyjnej na blogu Komiks TV.

Wojciech Ciesielski, jeden z autorów komiksu, o projekcie:

"Komiks TV powstał około 10 lat temu, był autorskim pomysłem moim i Daniela Grabowskiego. Rok temu postanowiliśmy go reaktywować w sieci, tworząc nowe odcinki i mieszając je z archiwalnymi.

Przedstawia nieco absurdalne przygody rozgrywające się w niewielkiej stacji telewizyjnej. Do barwnej galerii postaci należą między innymi Ben - szef zespołu, Sue - jego prawa ręka o ciekawej zdolności wywoływania opisywanych zjawisk pogodowych, nadaktywny Jim - dział sportowy, gburowaty Van - wiadomości kulturalne oraz tajemniczy Bob - operator. Z czasem zespół rozrasta się o nowych prowadzących, pojawiają się także różnorodni zaproszeni goście.

Głównym założeniem było oczywiście stworzenie satyry na telewizję, jej podskórnej miałkości i schematyczności. Pierwotnie dowcip oparty został na obserwacjach treści przekazywanej nie celowo, zachowań i strojów spikerów, reżyserii i powtarzalności zdarzeń. Pozbawiając prowadzących, w naszym komiksie, możliwości przekazania jakiejkolwiek istotnej informacji, staraliśmy się ten efekt uwydatnić. Z czasem komiks ewoluował ku większej przystępności, pojawiło się więcej wątków, odniesień do kultury, by obecnie nawet nawiązywać do wydarzeń aktualnych.

W zanadrzu mamy już kilka kolejnych gotowych postaci, które ożywią nieco zespół. Czekają jedynie na odpowiedni moment by je wprowadzić. A co jeszcze się wydarzy - cóż, będzie trzeba uważnie śledzić telewizję."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Komiks TV
Tagi: Komiks TV | Wojciech Ciesielski | Daniel Grabowski


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.