» Wieści » Komiks Alejandro Jodorowskiego od Scream Comics

Komiks Alejandro Jodorowskiego od Scream Comics

24-07-2015 13:37 | Mały Dan

Komiks Alejandro Jodorowskiego od Scream Comics

W ofercie wydawnictwa Scream Comics pojawił się komiks autorstwa Alejandro Jodorowskiego zatytułowany Juan Solo. Publikacja ukaże się najprawdopodobniej podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Informacja prasowa:

Porzucony dzikim psom na pożarcie, wychowany z lufą rewolweru w ustach zamiast smoczka i otoczony opieką karła tranwestyty, Juan Solo zdecydowanie nie miał łatwego dzieciństwa. Rodzinne Huatulco przyjmuje jednak Juana z otwartymi ramionami i choć nie rozpieszcza go, uczy go przeżycia. Od wczesnych lat, Juan rozwija talent do bezmyślnej zbrodni, która w jego mniemaniu jest szczeblem na drabinie uznania i pozycji społecznej wśród przeżartego korupcją społeczeństwa.

Scream prezentuje Juan Solo, kolejne dziecko wyobraźni Jodorowskiego.

Historię o ludzkiej naturze, pewnie też o przebaczeniu, ale na pewno o mroku jaki kryje się w duszy każdego człowieka. Ten okrutny świat nie poostawia złudzeń, a człowiek jest narzędziem w rękach pieniędzy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Jodorowski nie waha się nawiązać do mitologii greckiej czy Nowego Testamentu, żeby przedstawić mechanizmy, które kierują naszymi poczynaniami. Nadaje to opowieści uniwersalny wymiar w którym możemy odnaleźć refleksję nad kondycją człowieka we współczesnym świecie oraz pytanie, czy można uniknąć tragedii, do której prowadzi nas przeznaczenie?

Symboliczny język Jodorwskiego w połączeniu z dynamicznymi i sugestywnymi rysunkami Bessa, tworzą opowieść, która zadowoli każdego miłośnika powieści graficznej.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Scream Comics na Facebooku
Tagi: Scream Comics | Alejandro Jodorowsky | Juan Solo


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.