Outpost 2
» Wieści » KZ #73

KZ #73

06-11-2013 21:52 | Młot

KZ #73

Pojawił się 73. nr Magazynu Miłośników Komiksu KZ, którego tematem są miasta oraz przestrzeń miejska w historiach obrazkowych.

Informacja prasowa:

Siedemdziesiąty trzeci numer magazynu KaZet dotyczy miast jako głównych bohaterów komiksowych tudzież tego, jak przestrzeń miejska jest wykorzystywana w historiach obrazkowych. Obok tekstu Tomasza Króla o motywie miast w komiksach, znajdziecie kilka recenzji i analiz przybliżających perspektywę artystów oraz scenarzystów komiksowych na takie miasta jak Barcelona czy Nowy Jork.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W tym numerze jest także do przeczytania rozmowa z Kevinem Eastmanem, legendarnym twórcą Wojowniczych Żółwi Ninja, który gościł na tegorocznej edycji największego konwentu komiksowego w Barcelonie.

W dziale „Magazyn” z kolei odnaleźć można wnikliwe spojrzenie na książkę From Hell Companion, ukazującej od kuchni proces tworzenia dzieła Alana Moore’a i Eddiego Campbella o Kubie Rozpruwaczu. Ponadto warto zwrócić uwagę na niezmiernie intrygujący, wyczerpujący artykuł Roberta Góralczyka dotyczący Fantasy Komiks, wraz z zestawieniem analizującym wszystkie dotychczasowe numery magazynu.

Ponadto w numerze przygotowaliśmy jak zwykle felietony oraz recenzje różnorodnych tytułów. Miło jest nam poinformować, że rozpoczęliśmy współpracę Sequart Research & Literacy Organization, popularyzującą komiks poprzez teksty popularno-naukowe, jak również z wydawnictwem Top Shelf. Wynikiem tych relacji są recenzje książek oraz komiksów, jakie otrzymaliśmy od niniejszych wydawców.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zapraszamy do lektury!

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: KZ | KZet | 73. Kzet


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.