» Wieści » Jan Heweliusz w komiksie

Jan Heweliusz w komiksie

23-07-2010 16:26 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Jan Heweliusz w komiksie
W roku 2011 mija 400. rocznica urodzin wielkiego astronoma gdańskiego Jana Heweliusza. W ramach obchodów Roku Jana Heweliusza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłasza konkurs na komiks propagujący życie i osiągnięcia Jana Heweliusza. Nagrodą jest 10 000 zł oraz druk albumu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 30 września bieżącego roku przysłać 4 próbne plansze w formacie a4 oraz zarys scenariusza.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie 15 października 2010. Wydanie albumu nastąpi w czerwcu 2011 r., a jego promocja odbędzie się w trakcie Bałtyckiego Festiwalu Komiksu 2011.

Pełen regulamin konkursu jest dostępny na stronie Biblioteki: www.wbpg.org.pl, www.janheweliusz.pl oraz na stronie www.gdansk.pl.

Rok Jana Heweliusza to przede wszystkim działania o charakterze edukacyjno-naukowym realizowane przez podmioty kulturalne, edukacyjne i naukowe zarówno podlegające Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku jak i samodzielne jednostki.

Realizowane wydarzenia mają charakter ogólnomiejski, regionalny, ale i ogólnopolski. W ciągu całego roku 2011 ma się odbyć minimum 400 wydarzeń różnego formatu, związanych z Janem Heweliuszem lub dziedzinami, jakimi się parał.

W ramach Roku Heweliusza proponujemy wiele działań naukowo-kulturalnych, odbywających się w punktach na terenie całego miasta i realizowanych dotąd przez różne instytucje, ale w roku 2011 przybiorą jako motyw przewodni postać lub dziedziny aktywności Jana Heweliusza.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego
Tagi: Jan Heweliusz

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.