» Wieści » James Joyce w komiksie

James Joyce w komiksie

18-09-2012 18:45 | Andman

James Joyce w komiksie
24 września, nakładem Timof Comics, ukażą się dwa komiksy autorstwa Alfonso Zapico: Dublińczyk i Śladami Joyce'a, których bohaterem jest pisarz James Joyce.

Tłumaczem obu pozycji jest nasz redakcyjny kolega, Kuba Jankowski.

Dublińczyk jest pełen szczegółów i koncentruje się na życiu Jamesa Joyce'a. Pokazuje chwile z jego życia, rozmowy, problemy i przygody, które ukształtowały jedną z wielkich postaci XX wieku. Jest to ponadto ujmująca podróż pociągiem przez miasta, które odwiedził ów Irlandczyk, obywatel świata.

Zajmij miejsce, zanim pociąg ruszy, i gotowe. Jeśli zastosujesz się do moich instrukcji i Bóg ci będzie sprzyjał, szybko będziesz mógł spotkać Irlandczyka piszącego powieść lub popijającego piwo. Możliwe, że akurat będzie kpił sobie z Yeatsa albo śmiał się prosto w twarz Proustowi. Jeśli go spotkasz, lepiej mu się nie naprzykrzaj... Dużo lepiej po prostu śmiać się z nim.


Śladami Joyce'a do dziennik podróżny, zapiski Alfonso Zapico z wyprawy do miejsc związanych z Jamesem Joyce'em poczynione w czasie zbierania dokumentacji w ramach pracy nad powieścią graficzną Dublińczyk. Asturyjski autor sięga po ironię i humor w opowiadaniu o różnorodnych przygodach, które stały się jego udziałem w Dublinie, Trieście, Paryżu i Zurychu – w czterech najważniejszych miastach na drodze życiowej i twórczej genialnego Irlandczyka. Zapico, kierowany intuicją i wiedzą, przekształca swoje obserwacje w zabawne zapiski.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Timof Comics
Tagi: Alfonso Zapico | Dublińczyk | James Joyce | Śladami Joyce'a | Timof Comics


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.