» Ibikus

Ibikus

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Ibikus
8.67
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Ibikus
Scenariusz: Pascal Rabate
Rysunki: Pascal Rabate
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: październik 2009
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Liczba stron: 536
Format: 19x26 cm
Oprawa: miękka, kolorowa, ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
Cena: 99 zł

Kolekcja Zebra.

Porywająca historia przygodowa z elementami mistycznymi jest adaptacją powieści Aleksego Tołstoja Przygody Niewzorowa, czyli Ibikus.

Symeon Niewzorow to petersburski niebieski ptak – niby księgowy, ale tak naprawdę nierób i utrzymanek. Jest przystojny – więc łożą na niego kochanki, jest leniwy – toteż dnie spędza na nicnierobieniu, a że lubi się bawić – wieczorami przesiaduje w kawiarniach i kabaretach nadnewskiej metropolii. Nie ma własnych pieniędzy, żyje w małym mieszkanku, ale nie traci nadziei na lepszą przyszłość i bogactwo, gdyż… wierzy słowom starej Cyganki! Kilka lat wcześniej kobieta odczytała z jego linii życia, że przyszedł na świat pod znakiem Ibikusa – gadającej trupiej czaszki, dlatego przeznaczona jest mu wielka kariera w ponurych, złych czasach. Tak rozpoczyna się pasmo niewiarygodnych przygód człowieka pozbawionego zasad moralnych i wszelkich skrupułów, który w zamęcie rewolucji – najpierw lutowej, a potem październikowej – nie zawaha się przed zbrodnią, byle tylko wypełniło się widzenie starej Cyganki.

Pascal Rabaté otrzymał za album Ibikus dwie nagrody na Festiwalu Komiksu w Angoulême.

Źródło: Egmont Polska

Galeria

Tagi: Zebra | Pascal Rabate | Ibikus


Czytaj również

Henri Désiré Landru
Alternatywne życie seryjnego mordercy
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~iza

Użytkownik niezarejestrowany
    ibikus
Ocena:
0
swietny komiks, przyznam szczerze ze nie planowalam jego zakupy, ale po przeczytaniu recenzji w jednym z popurarnych czasopism nie moglam sie powstrzyamac, bylo jednak warto, to fantastyczny komiks, aha a kupilam przez sms w one step:)
15-11-2009 19:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.