» Góry szaleństwa

Góry szaleństwa

Dodał: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Góry szaleństwa
6.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Góry szaleństwa
Scenariusz: Adam Fyda
Rysunki: Adam Fyda
Tusz: Adam Fyda
Kolory: Adam Fyda
Wydawca: Timof i cisi wspólnicy
Data wydania: 1 kwietnia 2020
Kraj wydania: Polska
Autor okładki: Adam Fyda
Liczba stron: 64
Format: 210x290
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-66347-22-9
Cena: 42 zł

Góry szaleństwa to komiks oparty na motywach słynnej powieści H. P. Lovecrafta At the Mountains of Madness.

W 1932 roku śladami tajemniczej wyprawy sprzed dwóch lat wyrusza kolejna antarktyczna ekspedycja. Tuż przed wypłynięciem jej kierownik, profesor uniwersytetu w Miskatonic Howard Pym, otrzymuje notatnik od nieznajomego z prośbą, aby przeczytał go zanim dotrą do celu wyprawy. Jednak zajęty codziennymi obowiązkami zapomina o nim. O tajemniczym podarunku przypomina sobie dopiero wtedy, gdy statek przekracza krąg polarny. Okazuje się, że jest to dziennik poprzedniej wyprawy. Czytając go, Pym stopniowo odkrywa przerażające fakty i tajemnicę, od której nie ma już odwrotu, a która czeka na niego i jego towarzyszy na biegunie południowym.

„W górach szaleństwa to moja ulubiona opowieść mistrza z Providence. Od samego początku mojej pracy nad komiksem chciałem, aby był on pełen kolorów – nawet jeśli duża część tej historii dzieje się w podziemnych korytarzach. Głównym zamysłem było pokazanie opowieści Lovecrafta inaczej niż to się zwykle nam kojarzy – nie jako mroczne obrazy pełne przerażających potworów (jak choćby genialnie przedstawił to Alberto Breccia), ale bardziej jako opowieść o zagubieniu w pięknym, choć niebezpiecznym i obcym dla człowieka świecie. Oczywiście nie pomijając jednak Lovecraftowego bestiariusza! Wyzwaniem było pokazanie epoki tamtego czasu, wszystkich szczegółów, takich jak zwykłe latarki lub ubrania używane podczas wypraw na Antarktydę, nie mówiąc o statkach czy samolotach.” Adam Fyda

Adam Fyda -absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale malarstwa. Od ponad 20 lat zajmuje się szeroko pojętą grafiką i ilustracją. Kompozytor i producent muzyczny. Góry szaleństwa to jego pierwszy, ale nie ostatni komiks.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Góry szaleństwa | Adam Fyda | Timof i Cisi Wspólnicy


Czytaj również

Góry szaleństwa
Obłęd czy obłędu brak?
- recenzja
Kroniki ze Stambułu #1
Tak daleko a jednak tak blisko nas
- recenzja
Shangri-La
O końcu i początku
- recenzja
Szósty rewolwer: Bękarty rewolweru
Kapiszony zamiast kul
- recenzja
Szczurwysyny
O konflikcie w innym zakątku świata
- recenzja
Syberyjskie Sny
Rosyjska myśl komiksowa
- recenzja

Komentarze


Shadov
   
Ocena:
0

Nie powiedziałabym, że to pełnoprawna historia, raczej taka szybka migawka :). Czytało mi się to świetnie, ale podejrzewam, że dlatego, bo chwilę wcześniej zrobiłam główne opowiadanie w edycji ilustrowanej od Francoise'a Barangera (dwa albumy). Wtedy faktycznie, w komiksie jest dużo smaczków, puszczonych oczek, itp. W innym wypadku, myślę, że nie miałabym z niego tyle frajdy.

05-02-2022 20:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.