» Gang Wąsaczy. Ruchome paski

Gang Wąsaczy. Ruchome paski

Dodał: Paweł 'Singer' Niećko

Gang Wąsaczy. Ruchome paski
7.17
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Gang Wąsaczy. Ruchome paski
Scenariusz: Marek Lachowicz
Rysunki: Marek Lachowicz
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: marzec 2010
Liczba stron: 100
Format: 23,5x16,5 cm
Oprawa: miękka, kolorowa
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 29,90 zł

Planują spektakularny napad na zajezdnię autobusową, by zdobyć gruby plik nieznaczonych biletów komunikacji miejskiej. Kochają Bajm, Budkę Suflera i Dodę, ale znają też zagraniczne zespoły, np. Tokio Hotel. Kiedy nie obmyślają nowego skoku najchętniej oglądają telewizor (choćby wyłączony) i chodzą na basen udawać delfina. Są genialni, bo kto inny zrozumiałby dowcipy z Familiady? Przed Państwem jedyny, niepowtarzalny – Gang Wąsaczy!

Marek Lachowicz, autor słynnych Człowieka Paroovki i Grand Bandy, w swoim najnowszym komiksie w rolach głównych obsadza Ryszarda, Bohdana i Bogdana. Efektem jest Gang Wąsaczy. Ruchome paski, zbiór absolutnie wszystkich – premierowych i archiwalnych – pasków z Wąsaczami, najgłupszymi bohaterami w historii komiksu (obok Rzymian oczywiście). Na 100 stronach komiksu odsłaniają oni coraz to nowe pokłady bezmyślności, która nie przestaje zaskakiwać a co najważniejsze śmieszyć.

Gang Wąsaczy. Ruchome paski to dowód na to, że Lachowicz jest mistrzem humoru każdego rodzaju – abstrakcyjnego, slapstickowego, językowego, sytuacyjnego a nawet, co najtrudniejsze, koszarowego. Przed Państwem jedna z najśmieszniejszych rzeczy 2010 roku!

"Błyskotliwe gagi, które często zostają gdzieś w naszej pamięci na długie tygodnie i perfekcyjna, chociaż pozornie prosta kreska Lachowicza(...). Jedna z najlepszych serii paskowych, jaką zdarzyło mi się czytać."
-- Marek Turek, esensja.pl

"Debilizm głównych bohaterów jest czasami tak skrajny, że po prostu brakuje słów. No ale nie o słowa tu chodzi, ale o śmiech, a w przypadku "Wąsaczy" jest go co nie miara."
-- Jarek Obważanek, wrak.pl

''Gdyby Marek Lachowicz zechciał poeksperymentować z dłuższą formą, Wąsacze mogliby stać się całkiem poważną konkurencją dla Wilq-a.''
-- Krzysztof Lipka-Chudzik, esensja.pl

''Trio równie przebiegłe co Gang Olsena, bezlitosne jak Harry i Marv z Kevinów i kochające złote polskie przeboje gorętszą miłością niż dyrektorzy programowi polskich rozgłośni radiowych.''
-- motywdrogi.pl

"Jest coś w nieudolnych poczynaniach Ryszarda, Bohdana i Bogdana, co każe założyć maskę, zapuścić wąsy i przyłączyć się do Gangu Wąsaczy."
-- Marcin Herman, esensja.pl

"Tymczasem Halina z Mariolką oraz Paździochowa oglądają telewizję, w której redaktor mówi, że został przyłapany Gang Wąsaczy. Wszystkich trzyma brygada antyterrorystyczna. Paździoch w imieniu wszystkich mówi widzom, że Balcyrewicz musi odejść.
-- Streszczenie 161. odcinka serialu Świat według kiepskich, kiepscy.wikia.com

Źródło: Kultura Gniewu

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Gang Wąsaczy | Gang Wąsaczy. Ruchome paski | Marek Lachowicz


Czytaj również

Człowiek Paroovka: Gorące głowy
Parówka 3D w sosie własnym
- recenzja
Komiksowe Becikowe
Komiksy prorodzinne
- recenzja
Człowiek Paroovka. Dorysuj mu wąsy
Also sprach Bi-smarck
- recenzja
Opowieści tramwajowe
Komiksiki do kontroli
- recenzja
Przygody Pana W./Gang Wąsaczy
Jak przyciąć wąsy
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.