» Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie

Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie

Dodał: Młot

Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie
Scenariusz: Pierre Christin
Rysunki: Enki Bilal
Wydawca: Egmont
Data wydania: wrzesień 2014
Tłumaczenie: Bartek Chaciński, Marek Puszczewicz
Liczba stron: 200
Format: 190 x 260 mm
Oprawa: twarda
ISBN: ISBN: 978-83-281-0266-8
Cena: 99,99 zł

Falangi Czarnego Porządku i Polowanie – dwa znakomite dzieła komiksowe Enkiego Bilala i Pierre’a Christina w jednotomowym, luksusowym wydaniu pod wspólnym tytułem FINS DE SIECLE. Artystyczne świadectwo wydarzeń zamykających XX wiek.

Falangi Czarnego Porządku to gorzka, krwawa epopeja, stworzona w okresie, gdy w Europie zachodniej rozwijał się skrajnie lewicowy terroryzm.Akcja opowieści dzieje się w 1979 roku, czterdzieści lat po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii. Ludność niewielkiej wioski w Aragonii, znanej z długotrwałego oporu przed siłami faszystowskimi, zostaje doszczętnie wymordowana. Do rzezi przyznają się Falangi Czarnego Porządku – grupa weteranów frankistowskich, która postanowiła po latach dokończyć krucjatę przeciw komunistom. Wiadomość ta elektryzuje dawnych bojowników republikańskich Brygad Międzynarodowych, którzy planują zemścić się na odwiecznych przeciwnikach. Tak rozpoczyna się niezwykła wojna starców...

Polowanie w metaforyczny sposób oddaje atmosferę ostatnich lat Związku Radzieckiego, ojczyzny realnego socjalizmu, naznaczoną śmiercią kolejnych członków politbiura. Pod pretekstem polowania na zwierzynę do położonej w Bieszczadach górskiej rezydencji przyjeżdża kilku prominentnych działaczy partyjnych z krajów komunistycznych. W rzeczywistości planują jednak polityczne zabójstwo. Nie chcą dopuścić do zmiany układu sił w Europie.

W albumie FINS DE SIECLE Enki Bilal i Pierre Christin, stosując nowatorskie środki artystyczne, odmalowali polityczny obraz Europy, który po latach nie przestaje zaskakiwać wyjątkową przenikliwością.

Źródło: Strona Egmontu

Tagi: Enki Bilal | Pierre Christin | Egmont | Polowanie | Falangi Czarnego Porządku | Fins de siecle | Fins de siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie


Czytaj również

Fins de Siecle: Falangi Czarnego Porządku, Polowanie
Rewolucja nigdy się nie kończy
- recenzja
Potwór
Pomiędzy przeszłością a szaleńcem
- recenzja
Legendy naszych czasów (wyd. II)
Polityka i fantastyka
- recenzja
Bartłomiej i Karmelek #1 / W cieniu drzew #1 i #2
Mój pierwszy komiks 5+
- recenzja
Batman. Detective Comics #3: Pozdrowienia z Gotham
Batman niskich lotów
- recenzja
DC Deluxe. Wonder Woman (wyd. zbiorcze) #3
Za dużo Olimpu
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.